D sürücüsüne program yüklenir mi

rhymer
24-10-2008, 22:47   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj

Benim c sürücümün hafızası az oldugundan programları d sürücüsüe yüklemeyi istiyorum.Ama yükledigimdikten sonra kaldırmak istedigimde hata veriyo kalkmıyor.tekrar aynı yere yüklüyorum yine kalkmıyor.D ye program yüklenmez mi?yüklenirse nasıl yüklenebilir?
Autocadi kurmuştum kaldırmak istediğimde su hatayı aldım
Unable to locate the installation log file 'd:\PROGRA~1\DelsL1.isu.'Uninstallation will not continue.
Bana kaldırma programı söylemeyin sadece d ye program yüklenir mi?
Your uninstaller hiç bi işe yaramıyo kaldırmada.Revo uninstaller da,
teşekkürler

Barış
24-10-2008, 22:49   |  #2  
Barış avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,971 mesaj

D diskine de program yüklenir ve hemen hemen hiç bi program bi sorun çıkarmıyor autocad konusunda bişi dyiemem ama en basta bi internet cafeye gidip baktıgından bütün oyunların programların d ye kurulu oldugunu görürsün...

Banned
24-10-2008, 23:28   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Aldığınız hata kaldırmak istediğiniz yazılımın uninstal doayasının C:\Program files diz,inde arandığı ve bulanamadığı yönünde. Bunun ise zaten ipucu vermesi lazım. Kaldırma istediğiniz (D deki) yazılımı;

a.) D sürücüsündeki dosyasına girip uninstall dosyasını çalışltırın.
b.) Dosyanın tamamını hatada belirtilen dizine ya taşıyın yada kopyalayın, sonra kaldırmayı deneyin.

Ayrıca D ye program kurduğunuzda bu tür sorunlar yaşanmaması için regeditten ilgili parogramın ayarlarının yapılması gerekir. Nette bu konuda araştırma yaparak gerekli geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

rhymer
26-10-2008, 17:19   |  #4  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
58 mesaj
khramn
Aldığınız hata kaldırmak istediğiniz yazılımın uninstal doayasının C:\Program files diz,inde arandığı ve bulanamadığı yönünde. Bunun ise zaten ipucu vermesi lazım. Kaldırma istediğiniz (D deki) yazılımı;

a.) D sürücüsündeki dosyasına girip uninstall dosyasını çalışltırın.
b.) Dosyanın tamamını hatada belirtilen dizine ya taşıyın yada kopyalayın, sonra kaldırmayı deneyin.

Ayrıca D ye program kurduğunuzda bu tür sorunlar yaşanmaması için regeditten ilgili parogramın ayarlarının yapılması gerekir. Nette bu konuda araştırma yaparak gerekli geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.

D de uninstall dosyası yoktu.Windows klasöründe vardı.ordan denedim olmadı.Khramn ın deiği b sacenegini yaptım ama olmadı.En sonda güvenli kipte programı tekrar yükleyip kaldırdım.ama bu bi seferde olmadı.
''Ayrıca D ye program kurduğunuzda bu tür sorunlar yaşanmaması için regeditten ilgili parogramın ayarlarının yapılması gerekir. Nette bu konuda araştırma yaparak gerekli geniş bilgiye ulaşabilirsiniz.'' ben bu dediğinizle ilgili birşey bulamadım internette.herkese teşekkürler

Banned
26-10-2008, 18:53   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Uninstall\ anahtarna yazılımındosylarınn bulnduğu dizinle ve uninstal dosya konumu yazılıdır. İlgili anahtardan kaldırmak için gerekli bilgiye bakabilir.Dilerseniz belirtilen konumdaki
uninstal dosyasını çalıştırabilirsiniz.Veya burdaki anahtarı ile HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\ dizinindeki anahtarını ve d diskindeki mevcut dosyasını silebilirek kaldırabilirsiniz.Bunların haricinde sisteminizde 30-40 mb dosyası kalacaktır onlarda öncemli değil. Onları kaldırmak için gizli dosyaları görünür hale getirip belgelerm ve kullanıcı hesabınızdan local set.- applikasyon data konumunda arayın.