D yi kaldırıp boşalan alanı C ye aktarmak

tufan.sezer
19-12-2008, 18:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
14 mesaj

Arkadaşlar yeni bir vista kullanıcısıym.Sabit diskimi bölümlere ayırdığımda c:115gb f:110gb olarak bölümler oluştu.bunun yanında 10gb kadar da recovery bölümü var.windows arada bir güncelleştirme filan da yüklüyor ayrıca bol da program oldu bilgisayarda ve Cnin kapasitesi azaldı.F yi format atmadan tamamen silip C yi genişletmem mümkün mü? yarddımcı olursanız sevinirim çünkü çok acil bu bilgiye ihtiyacım var.ayrıca bu windows güncelleştirmeleri hakkında bilgi verir misiniz. her güncelleme sonunda c biraz daha azalıyor. lütfen arkadaşlar en kısa sürede yardımlarınızı bekliyorum

Kapalı Hesap (101323)
19-12-2008, 19:22   |  #2  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

partition magic 8.0  kullan

tufan.sezer
19-12-2008, 19:44   |  #3  
OP Taze Üye
14 mesaj

aslında herkes aynı şeyi söylüyo da ben daha çok acemiyim arkadaşlar.yani bırakın onu kullanmayı kurmayı bile beceremem.Yani düzelteyim derken ciddi hasar da vermek istemiyorum.Yapabileceğim uygun bir çözüm söylerseniz sevinirim.zaten bölme işlemini de teknik destek sayesinde adım adım yapabildim.Yinede teşekkür ederim önerileriniz için.bunun kolayca uygulayabileceğim bir yolu yok mu?

Batıkan Doğan
19-12-2008, 20:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,366 mesaj
carl246
partition magic 8.0  
Vista'nın bu iş için zaten kendi aracı mevcut. Ek bir yazılıma gerek yok. Bilgisayar'a sağ tıklayıp, Yönet'e ordan Disk Yönetimi'ne girip C sürücüne sağ tılayıp 'Birim Küçült' seçeneğinden azaltıp, D sürücüsüne aynı şekilde sağ tıklayıp 'Birim Genişlet' seçeneğinden D sürücüsünün kapasitesini arttırabilirsin.

uGuR.uK
19-12-2008, 20:36   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

batıkan sen tam tersini demişsin, c'deki birimin genişlemesini istiyor arkadaşGülümseme neyse şimdi önce şunu solim, her güncelleştirme yüklenmeden önce bir sistem geri yükleme noktası oluşturulur ki bu noktalar(adındaki noktaya kanmaGülümseme) gigabyte'larca yer tutar; onun için bilgisayarım'a girip C sürücüsüne sağ tıklıyor ve özellikler'e giriyorsun, sonra ordanda "disk temizle" butonuna basıp açılan pencerenin "diğer seçenekler" kısmındaki "Sistem Geri Yükleme ve Gölge Kopyalar"ın altındaki temizle butonuna tıklıyorsun. bu sana bayağı alan kazandırır. Vista'daki disk aracı bir diskten başka bir disk yaratmak istenildiğinde biçimlendirme yapmadan işlemi gerçekleştirir, iki diskin birleştirilmesi için biçimlendirilmeleri gerekir. yani senin iş burda yaş maalesef.

deletes
19-12-2008, 20:51   |  #6  
Taze Üye
4 mesaj

programsız...!!
slm ilk yapman gereken bilgisayrarıma sağ tıkla yönet de daha sonra disk yönetimine tıkla oradan d 'yi sil ve c'ye ekle
kolaygelsin

tufan.sezer
26-12-2008, 23:37   |  #7  
OP Taze Üye
14 mesaj

teşekkürler arkadaşlar...