Daha Ne Kadar Mesaj Yazman Gerek! Hadi Girin!

quentin23
03-04-2010, 18:08   |  #26  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
254 mesaj

Hocam servise götüremem.Ondan bu kadar çırpınıyorum.Laptop'un onboard ekran kartını buna bağlıyabilirmiyiz?

metaroth
03-04-2010, 19:55   |  #27  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
251 mesaj
Alıntı: quentin23  
Arkadaşlar bu kadar okumaya karşın bu mudur yani? Allah rızası için artık mesaj yazın.
merhaba

arkadaşım sana önerilermizi zaten yazdık.sorunun donanımsal sorunun nerede olduğunu bulmak için benim sana yazdıklarımı yapacaksın.bundan kaçışın ve daha ucuz yolun yok.ödünç rem alıp deniyeceksin.yakmışsın işte biryerleri.sana daha açık nasıl anlatırız ki bilmiyorum.defalarca söylememize rağmen dediklerimiz yapmıyor insanları suçluyorsun.ama biz yine de iyi niyet göstergesi olarak sana yardım etmeye çalışıyoruz gelip bizmi tamir edelim bilgisayarını.hamama giren terler demişler iş yapmak istiyorsan bazı şeyleri göze alacaksın.

harddiskteki verileri kurtarmaya gelince harddiski sökecek ya başka bir bilgisayara takacaksın yada 10-15 liraya bir harddisk kutusu alıp.hard diskini ona takacak varsa dizüstü falan filan gibi birşeye takarak verilerini yedekleyeceksin.başka hiç bir yolun yok.
hadi kolay gelsin

quentin23
03-04-2010, 20:50   |  #28  
OP Yıllanmış Üye
254 mesaj

Laptop var elimde olanak olarak sadece.Onun rami olur mu?

Mustafa Can
03-04-2010, 23:41   |  #29  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

onun rami olmaz bir arkadaşından pc sini ödünç iste (masaüstü olsun) sabit diski ona bağla ordanda laptopuna atarsın sonra ram işine gelince
kartı çıkar tüm ramleri anakartın ram yerkerini kokla yanık kokusu varmı yada yanmış biryer gözüküyor mu
evet ise: anakart yanmış yeni anakart da yeni pc demek geçmiş olsun...
anakattan yanık gelmiyosa arkadaşının pc sinin ramini çıkar ve kendi raminle karşılaştır ddr2 ddr ddr3 gibi bir ifade yazması gerekiyor o tutarsa tamam tak arkadaşının pc sinin ramini 800mhz 600mhz 1gb 2gb 512mb felan tutmasada olur ddr si tutsun yeter çalışıyosa 1 gb rem al ellini yakmaz çok pahalı değil

bu arada laptopun rami de olmaz sabit disk girişide uymaz onu bozma

kısaca arkadaşından pc sini iste (masaüstü) > sabit diski ona takıp yedek al> anakartı yanık varmı kontrol et > yoksa arkaşının pc rami ile kendi pc nin ramini karşılaştır (ddr sini) > rami tak > çalışıyorsa 1 gb ram al

çok basit bu arada arkadaşlar sorunu anlamışlar ama çözümü senin anlayacağın şekilde anlatamamışlar Gülümseme

İyi Günler sorununuzun çözülmesini umuyorum

quentin23
03-04-2010, 23:56   |  #30  
OP Yıllanmış Üye
254 mesaj

Yanık kokusu bozuk rami ilk taktığımda geldi.Arkadaş arıyorum :) bakalım.İnşallah slot yanmamıştır.<

Mustafa Can
04-04-2010, 00:08   |  #31  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

peki baktınız mı anakartta yanık kokusu var mı

olumculnuke
04-04-2010, 00:25   |  #32  
olumculnuke avatarı
Yıllanmış Üye
250 mesaj

Konunun hepsini okudum ve sonunda cevap yazma gereksinimi duydum.

1-Eğer Ram iniz yanmış olsa idi PC nizde Belirli aralıklarla Dıt Dıt Sesi gelmeliydi.Sıklıklarına göre sorun değişir.Veya pc nin açılmaması gerekirdi.Zaten taktığında önce anakartın yanması gerekirdi.Eğer o yanmadıysa bile biostan sonra Pc açılmazdı ve Sesli uyarı verirdi.BİOS şudur pc açılırken donanımları test eder ve eğer bi sorunlu donanım bulursa 2 seçenek yapar YA SESLİ UYARI VERİR veya PC KENDİNİ OTOMATİK KAPATIR.
2-Anakartın yanıpta pc nin açılma ihtimali 0 Dır.Anakart yanarsa pc açılmaz ve hiçbir bileşene elektirik gitmez.
3-Power Supply yanmış olsa idi bu sefer Bütün bilgisayara elektirik gitmezdi ve açılmazdı.

Yukarıdaki anlattıklarım doğrultusunda sisteminiz açılıyor ve uzun süre pc niz kapanmıyorsa veya sesli bir uyarı vermiyor ise.

Sorun şunlardır : Ya Monitörünüz Yanmıştır sanmıyorum.Yada büyük bir ihtimal sorun ekran kartındadır.

Çözüm yolları:

1-Başka bir monitör ile deneyin.
2-Ekran kartına değilde anakartınız onboard ise onboard girişe takın monitörün kablosunu.
3-Eğer yine monitör gelmiyorsa başka bir ekran kartı ile deneyin.

Sorunun bunlardan biri olduğuna adım gibi eminim.
Lütfen bunları deneyim cevap yazarmısınız.
Eğer yanmış olsalardı nelerin %100 olacağını yazdım yukarıya bunlar %100 yandıklarında olacak şeylerdir.

Son Düzenleme: olumculnuke ~ 04 Nisan 2010 00:27
quentin23
04-04-2010, 09:09   |  #33  
OP Yıllanmış Üye
254 mesaj

Power Supply Çalışıyor.PC'Yi açıp içine parmağımı soktum :)
Monitör yanmadı başka şeylere bağladığımda çalışıyor.
Hiçbir şekilde dıt sesi gelmiyor.
Anakartımın onboard olup olmadığını bilmiyorum modeli şu: Asus K8V-X
Ekran Kartını denemeye çalışırım.
Ama bence anakartın ram slotu yandı bozuk rami takınca diye düşünüyorum.

quentin23
04-04-2010, 09:11   |  #34  
OP Yıllanmış Üye
254 mesaj
Alıntı: Mustafa Can  
peki baktınız mı anakartta yanık kokusu var mı
Koku yok hiçbir şekilde.Herşey normal gibi görünüyor tek sorun bip sesi gelmiyor açılıştaki ve tabii açılmıyor.