Dahili sabit disklerede yeni kapasite rekoru

CHIP Online
28-01-2009, 19:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj

Western Digital'in yeni dahili sabit diski akıl almaz kapasitesiyle önemli bir kilometre taşı olacak

Okumak için: https://www.chip.com.tr/konu/Dahi ... e-rekoru_10675.html

Bilgisayarların şüphesiz en önemli bileşenlerinden biri olan ve kullanıcıların verilerini sakladığı sabit disklerin kapasitesi gün geçtikçe biraz daha artıyor. Bugün için 500GB'lık bir HDD almanın kullanıcılara maliyeti oldukça düşük bir seviyede.

Bu anlamda, dünyanın önde gelen HDD üreticilerinden biri olan Western Digital, geçtiğimiz günlerde kullanıcılarını sevindirecek önemli bir açıklama yaptı. 2 terabyte'lık (TB) yeni dahili HDD'sini kullanıcılarına tanıtan şirket, böylece dahili sabit disklerde depolama kapasite sınırını bir basamak daha yukarı taşımış oldu. Ancak Western Digital'in yeni 2TB'lık HDD'sinin tek özelliği bu değil elbette: Bunun yanında Caviar Green etiketini  taşıyan ürün, diğer standart HDD'lere göre daha az enerji harcıyor.

Enerjisini daha etkin kullanan ve yüksek kapasitesiyle birlikte gelen HDD'lerin kullanıcıların bir numaralı tercihi olduğunu dile getiren Western Digital'in Başkan Yardımcısı Jim Morris, 2TB'lık Caviar Green HDD'lerin kullanıcıların depolama ihtiyacını maksimum oranda karşılayabileceğini sözlerine ekledi.

Ürünün bir sonraki ay raflardaki yerini alması beklenirken, etiket fiyatının ise 299 Euro olacağı sanılıyor.

Tüm konu: Dahili sabit disklerede yeni kapasite rekoru

Kaynak: www.chip.com.tr

Tartışıyoruz: Kullandığınız HDD...

Banned
28-01-2009, 20:58   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
347 mesaj

bunun nesi akıl almaz ya magazin haberi gibi başlık yapmışsınız ben de exabyte lık disc falan mı yapmışlar dedim bu kadar coşkulu başlıkla karşılaşınca azıcık durun bir sakin olun ya...coşmayın hemen...

Kapalı Hesap (91855)
28-01-2009, 21:03   |  #3  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 27
2,006 mesaj
wakefield
bunun nesi akıl almaz ya magazin haberi gibi başlık yapmışsınız ben de exabyte lık disc falan mı yapmışlar dedim bu kadar coşkulu başlıkla karşılaşınca azıcık durun bir sakin olun ya...coşmayın hemen...
haklısın ayrıca ben daha önce böyle bir 2tb lık hdd lafını duymuştum yeni bişey değil
gerçek anlamda bir dönem olması için exabyte lara varması lazım wakefield ın dediği gibi

parlak
29-01-2009, 00:26   |  #4  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
26 mesaj

bwnim kullandığm hdd western digital var bi tane 500gb 2 tanede haricisi var yaklaşık 1.5 tb