Datron notebooklar neden ucuz?

darkshine
26-09-2006, 21:30   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

DATRON WS20M86WA5X Core Duo, 2.0 GHz, 1 GB DDR2, 100 GB, 15.4" WXGA, XP Home TR modelinin diger markalara gore ucuz olmasının nedeni nedir? servis ve garanti de nasıldır?

Son Düzenleme: darkshine ~ 26 Eylül 2006 21:33
escape
27-09-2006, 12:18   |  #2  
Yıllanmış Üye
183 mesaj

Sevgili arkadaşım öncelikle yazdığın model ülkemiz şartlarına göre hiçte ucuz değil, muadili ürünler arasında karşılaştırma yaptında ona istinaden söylüyorsan,Şöyle açıklayayım;
İşlemci farkları fiyata ciddi yansıma yapıyor, örneğin intel mobil işlemciler,fiyata etki eden diğer bir neden batarya.Son günlerde duymuşsun sony'nin ürettiği bataryalardaki hata nedeni ile DELL 4,5 milyon APPLE 1,8 milyon dizüstünü geri çağırdı.Datron gibi bazı markalar bu bataryaları çok daha ucuza cinde fason olarak yaptırıyor,buda onlara fiyat avantajı sağlıyor.Ve en önemlisi bildiğim kadarı ile datronu türkiyeye ufotek getiriyor,firmalar bu tür satışları kotalı yapıyorlar. Mesala bu sene 100 bin satarsan 100 dolar ekstra iskonto gibi firmada bunu göz önüne alıp kar marjını düşürünce fiyat iyice düşmüş oluyor, işte bütün bunlar bir araya gelince en az 250,300 dolar gibi bir fark oluşuyor.Sormak istediğin başka bir şey varsa sorabilirsin daha detaylı cevap veririm,hatta öyle bir imkanım var istersen senin için o modeli test eder sana sonuç bildiririm.

darkshine
27-09-2006, 20:01   |  #3  
OP Taze Üye
4 mesaj

Teşekkürler arkadaşım verdigin cevaplar için çok işime yaradı diyebilirim.Ben diger markalara gore neden daha ucuz demek istemiştim.O sony nin batarya toplatma haberlerini bende okumuştum.Bataryanın cok ısınması onemli bir sorun tabi.Sorum olursa yazarım yine.İlgin için teşekkürler...