DDR2 ince model ram performansı nedir ?

freekays
25-01-2013, 20:35   |  #1  
freekays avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
597 mesaj

DDR2 ince ram performansı etkilermi ?

arkadaşlar Kingston DDR2 800 mhz 2 gb ram sipariş vermiştim

ilandaki resimde normal büyük modeli görünüyordu

paketi açtığımda ince ramlerle karşılaşınca sinirlendim açıkçası

faturada notebook ram olarak belirtilmiş ilanda Masaüstü PC Ram olarak tanıtılan ürün bu durum normal mi sizce ?

açıkçası memnun değilim şu an değiştirmeyi yada yenisini almayı bile düşünüyorum

bu iki model arasında performans farkı nedir model aynı gibi harcadıkları voltajlar da aynı yalnız

entegreler küçük veri yolları küçültülmüş olduğu içinmidir bilemiyorum profesyonel olanlar bilgilendirirse sevinirim.

almak istediğim model üst resimdeki gibi normal

bana ulaşan model ise alt resimde olan ram gibi

anakart slotuna uyumlu pc de çalışıyor yalnız ince modeli bunların notebook a uyduğuda bi muamma zaten Türkiyede tek böyle bi konuda bulamadım forumlarda yok  gelde sinirlenme

sizce datacenter server makinaları için tasarlanmış olabilirmi ?

murat5038
25-01-2013, 20:42   |  #2  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 681
6,682 mesaj

2 ramınde linkini ve Model no larını yaz.Resimle kara verilmez ince kalın olması pek fark yapmaz ama küçük olanda aynı özelliklere sahipse daha iyi ısınma sorununa çok küçükde olsa etki edebilir.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
DiamondMines
25-01-2013, 20:50   |  #3  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj

Modelleri ve hızları önemli. Normal şartlar altında zaten ram fazla ısınan bir parça değil. Ama Murat'ın dediğinede kulak ver bence.

DiamondMines bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
freekays
25-01-2013, 20:53   |  #4  
freekays avatarı
OP Yıllanmış Üye
597 mesaj

özellikler aynı

yapıları değişik kullanılan malzeme küçük veri yoları küçülmüş

ambalajı normal model için tasarlanmış fakat içindeki ram ince anlayacağın işi karıştırmış arkadaşlar :)

ambalajındaki model alttaki özellikleri gösteriyor

KVR800D2N6/SG

2GB PC2 6400 CL6 240 - Pin DIMM

Kingston DDR2 800 mhz 2 gb c6

içinden çıkan model de aynı CL6 modeli ince

linkleri vermenin anlamı varmı bu durumda resimleri zaten paylaştım

black_flood
25-01-2013, 21:07   |  #5  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

kingston almaya deymez artık eskisi gibi bir firma değil maalesef. oem ram üreticisi gibi iş yapıyorlar aynı fiyata satılılan Corsair, g-skill ve patriot varken anlamı yok. kingston 3 gündür 8 tane patladı elimde al toptancıdan tak 15 dakka çalışıyor sonra başlıyor mavi ekran yağmuru donma takılmalar. iade ettim corsair ile değiştirdim 4 tanesini gram sıkıntı yok. küçük olan kingstonların üretimi ve nm değeri düşük ama kalite yok. ince modelide var pc için notebook içinde bu arada.

black_flood bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
murat5038
25-01-2013, 21:16   |  #6  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: freekays  
özellikler aynı

yapıları değişik kullanılan malzeme küçük veri yoları küçülmüş

ambalajı normal model için tasarlanmış fakat içindeki ram ince anlayacağın işi karıştırmış arkadaşlar :)

ambalajındaki model alttaki özellikleri gösteriyor

KVR800D2N6/SG

2GB PC2 6400 CL6 240 - Pin DIMM

Kingston DDR2 800 mhz 2 gb c6

içinden çıkan model de aynı CL6 modeli ince

linkleri vermenin anlamı varmı bu durumda resimleri zaten paylaştı

2 raminde modelini istedim sitelerinide istedimki şimdi yaptığın gibi modelini birinin bilip diğerini bilmediğinde öğrenirdim diye yine kendinin bildiğini uygulayan kişi modeli.

Veriyolu küçülmesi fiziksel olarak gerçekleşmez pin ve çıkış yolları aynı olduğuna göre iletim aynı nm ile alakası bunda yok.Başka ürünlerle karıştırmayın.

murat5038
25-01-2013, 21:17   |  #7  
murat5038 avatarı
Yıllanmış Üye
6,682 mesaj
Alıntı: black_flood  
kingston almaya deymez artık eskisi gibi bir firma değil maalesef. oem ram üreticisi gibi iş yapıyorlar aynı fiyata satılılan Corsair, g-skill ve patriot varken anlamı yok. kingston 3 gündür 8 tane patladı elimde al toptancıdan tak 15 dakka çalışıyor sonra başlıyor mavi ekran yağmuru donma takılmalar. iade ettim corsair ile değiştirdim 4 tanesini gram sıkıntı yok. küçük olan kingstonların üretimi ve nm değeri düşük ama kalite yok. ince modelide var pc için notebook içinde bu arada.

Dediğin marka/kalite belirlemen yeni ürünler için geçerli Eski modellerde yine kinston hakim.

murat5038 bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
freekays
26-01-2013, 10:40   |  #8  
freekays avatarı
OP Yıllanmış Üye
597 mesaj

yorumlar için teşekkürler yapacak pek fazla bişey yok sanırım kabullenmek lazım olan oldu

yinede satıcının hatası var tabi