DEBUGGER SORUNU

HPQ-User
22-12-2008, 01:54   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

cmblc sormuş:
Bu sorun yaklaşık 1 ay önce oluştu... Programlarımı çalıştırdığım zaman "Windows Debugger Editor" adlı bir program otomatik olarak çalışıyor ve çalıştırmak istediğim programa dönmeme izin vermiyor. Bu nedir, nasıl kurtulurum?

İlgi ve desteğiniz için şimdiden teşekkürler...

Cem Balcı

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
DELL INSPIRON 510m Notebook

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

cbilgen13
22-12-2008, 04:21   |  #2  
cbilgen13 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,442 mesaj

öncelikle geçmiş olsun dilemek istiyorum çünkü sisteminde bir virüs var...ünlü PATRON (hardisk sürücülerini istek dışı paylaşıma açan bir program) virüsüyle aynı dönemlerde piyasaya çıkmış bir virüs debugger virüsü genel olarak taşına bilir flash disklerden sisteme bulaşır..aslında çok önemli bir virüs değil herşeyden nce dosya veya sistem kaynaklarına zarar vermez bunun için endişeye kapılma sadece sistem kaynaklarını cpu kullanımını %100 artıracak şekilde emer buda çalışmanı engeller...

kurtulmak için herşeyden önce çalışmasını durdurmamız gerekiyor..bunun için önce ps'ni güvenli modda başlat (ps açılırken f8 tuşuna birkaç kez üstüste basmalısın böylece güvenli mod seçeneğine ulaşabilirsin) ps açıldığında çalıştır satırına MSCONFIG (msconfig)yazarak açılan pencereden başlangıç sekmesi altında ps'nin ilk açılışında devreye giren programlara ulaşabilirsin bunların arasında debugger.exe mutlaka wardır..bunun dışında çalışmasını istemediğin programlarıda devre dışı bırakabilirsin..sonra pc'ni yeniden başlat..bu 1. adım

2. adımda virüsü sisteminden tamamen silmen gerekecek bunun için regedit'e girerek bu uygulama ile alakalı bütün kırıntıları silmelisin yazardım ama bu çok zaman alır... senin yerine bu işi yapacak bir yazılım war..

bu adresten güvenle indirebilirsin kullanımı çok basit ve türkçe zaten.. sana tavsiyem virüs bulaşmış olduğunu düşündüğün taşınabilir bellek yada hafıza kartlarını pc'ye takıp bu yazılımla ondan sonra tarama yapmandır..dracula'nın silmek için bulduğu tüm dosyaları gönül rahatlığı ile silebilirsin...kolay gelsin...