Deep Freeze Belası

pasur
28-12-2008, 20:21   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
115 mesaj

Herkese merhaba,

bakmadığım yer kalmadı bilgisayarlarıma haziran-temmuz ve eylül aylarının bir gününde deepfreeze enterprise v6.20.220.1692 ile oluşturduğum workstation programını kurdum gerektiğinde şifresini girip açıp işimi bitirip kapatıyordum en son bir hafta önce şifresini girmeme rağmen tepki vermeyip devreye girmiyor girmediği için hiç birşey yapamıyorum ne kaldırabiliyorum ne de başka birşey üst sürümle şifre bulmaya çalıştım olmadı (undeepfreeze bu versiyonlarda çalışmıyor) bios tarihini değiştirdim olmadı ne yapacağımı bilmiyorum format atmak istemiyorum çünkü birkaç pc var ve uğraşmak bayağı zaman alıyor aşağıdaki

http://wiki.answers.com/Q/How_yo ... you_forget_password

yabancı bir web sitesinde bir şeyler buldum ama çözemedim bir türlü bilen anlayan arkadaşlarımızın ben ve benim durumda olacak olan arkadaşlara çok iyiliği olacak dediğim gibi forumlarda kaldırma ile ilgili kesin bir çözüm çeviri yapabilen arkadaşımızın çözüm ilk olacak yardımlarınızı bekliyorum...

teşekkürler...

Semih Özyurt
28-12-2008, 21:06   |  #2  
Semih Özyurt avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,749 mesaj

dostum şöyle söyliyim deep freezenin kırmızı ışığı yanıp sönüyor anladığım kadarıyla sen bunu kaldırabilirsin şöyleki setupunu açıp uninstaller edersen düzelir

pasur
28-12-2008, 22:55   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj

dostum uninstal edebilmem için şifre girmem gerekiyor şifre girmeme rağmen kabul etmiyor...

trinity
28-12-2008, 23:26   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

unlocker programını indir dene bunu

pasur
29-12-2008, 10:37   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
trinity
unlocker programını indir dene
bu da bir fikir denemek lazım...

Mustafa Deniz
29-12-2008, 11:01   |  #6  
Mustafa Deniz avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
752 mesaj

unlocker çözüm değil. şifren geçersiz olduğundan tepki vermiyor. şifreni değiştirmiş olabilirsin,iyi hatırlamaya çalış. bazı DeepFreeze'lerin şifresi "yumi"dir bide bunu dene. eğer olmazsa hjack programı ile başlangıç açılışından anahtarı iptal et.

pasur
29-12-2008, 20:41   |  #7  
OP Yıllanmış Üye
115 mesaj
DEMU
unlocker çözüm değil. şifren geçersiz olduğundan tepki vermiyor. şifreni değiştirmiş olabilirsin,iyi hatırlamaya çalış. bazı DeepFreeze'lerin şifresi "yumi"dir bide bunu dene. eğer olmazsa hjack programı ile başlangıç açılışından anahtarı iptal et.
"yumi" 5.versiyon için geçerliydi bende 6.versiyon şifresi başka bir şekilde, bu nedenle olmuyor.