deep freeze kapatmak ve ya kırmak? mümkünmü acaba

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
cambaz666
28-01-2006, 00:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

arkadaşlar cümleten selamün aleyküm sizden bişey rica edicem benim bigisayarımda deep freeze 5 programı yüklü aslında çok yaralı bi program bilgisayarı sizn dışınızda bilmeyen biri kullanıyorsa siz ayar değişikliği olma imkanını ortadan kaldırıyorsunuz fakat bilgisayarınız bi program ve ya oyun yüklemeye kalktığızda program szin bunu kurmanızı engelliyor ve ben bu programdan kurtulmak istiyorum.
Benim bu programı kapatmak için ne yapmam gerekiyor.Beni bilginizden mahrum etmezseniz sevinirim.Gülümseme[font=Arial Black

~SnOoP~
01-02-2006, 14:23   |  #2  
Taze Üye
5 mesaj

Arkadaşım öncelikle Deep Freeze in silinmesini anlatayım sana Deep Freeze i Program Files tan veya PRogram Ekle / Kaldır dan silmen imkansız.Arama yolu ile butun dosyalarını bulup silersen de Deep Freeze silinmiş gibi gorunur fakat silinmez.Ancak arama yolu ile dosyaları bulup silmenin tek yoluda CTRL+ALT+DELETE yapıp işlemlerden Frezee i sonlandırırsan mumkun olabilir. Bu da dediğim gibi başına daha çok iş açar.Arama yolu ile Dosyaları silmeyi denersen Deep Freeze den kurtulmak için bir seçeneğin kalır, o da format.Ancak madem Deep Freeze i kurmuşsun bir program , oyun  vs . yuklicen zaman Deep Freeze i erit.Bilgisayarını Resetle ondan sonra Deep Freeze simgesini üzerince kırmızı X işareti gorursun bu işaret gidip gelir , eğer bu işareti gordunse istediğini yukleyebilirsin bilgisayarına , işaret gelmedi ise tekrar denersin Deep Freeze i eritmeyi.Deep Freezi Eritmek İçin:CTRL+ALT+SHIFT+F6 yapıcan çıkan kutucuğa şifreni yazıcan.Diğer forma geçiş yapılacak oradandan orada onune seçenekler çıkacak sanırım en alttakini seçicen eritmek için , tekrar dondurmak için de en üsttekini.Deep Freeze in varsayılan şifresi tabi eğer sen değiştirmediyesen "yumi" dir.Bu anlattığım İşlemlerle Deep Freeze i Kaldırmadan yukleme yapabilirsin .Ama Eğer Kaldırıcam Diyosan Deep Freeze i kaldırıcam diyosan Deep Freeze nereden indirdin bilemem ama mutlaka bilgisayrına yuklerken bir yukleme paketini kullandı . İşte o yukleme paketini tekrar aç ve çıkan form uzerindeki "UNINSTALL" butonuna tıklaman yeterli , bu işlemi yaptıktan sonra bilgisayarın resetlenecek kendiliğinden ondan sonra istediğin değişikliği yap resetle bilgisayrı veya kapa aç bi kaç deneme yap.Mutlaka Olacaktır. Fakat yukleme paketini bulamassan benle irtibata geç ben sana gonderim.Eğer sesnde varsa dediklerimi yapman yeterli olacaktır.Ama ben bunları anlatmakta geç kaldı isem sen Deep Freeze in bir kaç dosyasını aradın buldun ve bilinçsizce sizldin ise yapabilinecek tekşey format.Bak şöyle yap:CTRL+ALT+SHIFT+F6 yap Deep Freeze Şifre Girişi Açılırsa dediklerimi yapabilirsin. Açıllmaz ise tek yolu format.
snoop@barbarity.org

R02I4I5X
06-02-2006, 13:50   |  #3  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

deep freeze i administrator şifresi olmadan asla iptal edemez,kaldıramaz,format atamazsın.

ADmin şifresi ile programa girip iptal ettikten sonra kalkar.

deep freezer ı aşağıdaki yöntem ile iptal edebilirsin ancak biraz sancılı.

http://usuarios.arnet.com.ar/fliamarconato/pages/stutorial1.html

caucasianeagle
21-02-2006, 01:04   |  #4  
Yeni Üye
34 mesaj

eger şifreyi biliyorsan shift tusu elini basılı tutup program logosuna tıklama yaparak şifrenı girdikten sonra deepfreze yı enegelle bilgisayara restart yap  bilgisayar acıldıgında deepfreze logosunu ustunde uzerinde bir işaret yanıp sonecek programın ıptal olduguna dair ve daha sonra ınstall yaptıgın yerden ınsatall yap  programın kaldırıldıgını goreceksın yanış hatırlamıyorsam format işe yaraya bılır istersen bir dene sonuçta olmuyacak olsa bıle aynı sorun devam edecek ve en basa doneceksın kolay gelsin

sevkiakin
03-03-2006, 16:29   |  #5  
Taze Üye
1 mesaj

kardeş, çok kolay bi program o
programın simgesi kendisini sistem traya atıyor, orada farenin sağ tuşuna ve shift tuşuna bas,program acılınca en alttaki kutuyu işaratle, sonra yeniden başlat,daha sonra programı kurduğun yani instal ettiğin programı tekrar çalıştır, instal diyorsun,instal dediğinde  orada "uninstal" seçeği kendinden çıkıyor.
anlayamadın ise bana mail at, sana detaylı ve resimli bir mail atayım.
(escaqe@hotmail.com) ii günler

ay.68.yuk
28-04-2006, 12:40   |  #6  
Yeni Üye
38 mesaj

ctrl+shift tuşuna basılı tut ve alt simgesine çift *tıkla eğer programı kuraraken şifre girdiysen şifreyi gir yok şifre oluşturmadan kurduysan ok bas ve çıkan pencerede üç seçenekten en altta olanı işaretle ve ok ye bas çık.Bilgisayarı yeniden başlat bu sefer programı ilk kurduğnun exe dosyasını bul ve çalıştır bu sefer install değilde uninstall seçeneğini seç ve bu şekilde programı kaldırabilirsin kolay gelsin aslında program güzel fakat biraz zahmetli alışıncada çok kolay geliyor sanada kolay gelsin.

ugurmar
04-06-2006, 00:30   |  #7  
Yeni Üye
24 mesaj

yafff kardeşimm deep unfreeze diye program varrr
ister kapat ister iptal et
istersen komple deepfreeze sil

şifre falanda sormuyoor

cellatvedat
17-06-2006, 17:27   |  #8  
Taze Üye
1 mesaj

snoop abi bana deep freeze nin yükleme paketini yollarmısın bende aynı kurbanlardanım artı daha acemiyim. yardım ederseniz sevinirim.nasıl olursa olsun kapatmam veya silmem  lazım yeterki formatlık iş olmasın... istersen msn adresini ver ordan konuşalım.

67akrep
23-07-2006, 15:23   |  #9  
Taze Üye
2 mesaj

slm.benim sorunum deep freeze 5 kullanıyorum.fakat usb den bagladıgım mp3 çalar,flash disk.ipiot gibi ve kart okuycudan koydugum telefon hafıza kartlarını buluyo fakat bu cihazları bilgisayarımda gösterip veri yüklememe veya müzik yüklememe izin vermiyo
bu sorunu nasıl aşabilirim.xp proffesinoel kullanıyom çok iyi program fakat dedim ya
usb den bagladıgım bu cihazlara müzik yada veri yüklememi engelliyo yardımcı olursanız tarif ederek çok sevinirim

alp71
04-08-2006, 01:19   |  #10  
Taze Üye
18 mesaj

Kardeş hiç uğraşmayın Deepfreezle, Harddiskte Bad Sector oluşmasına sebep oluyor. Yok eğer kurduysanız, kaldırmak için aynı sürümü tekrar kurmaya başlayın buradan Uninstall seçin kaldırın.Bu kadar...

turksoftware
04-08-2006, 01:37   |  #11  
Yıllanmış Üye
1,015 mesaj

kardes sen onu ole unınstalldan nası kaldırıon  bıde kaldırmak ıcın aynı surum tekrar kurmaya calıssan bile kaldırmıo programı. ezbercılıgı bırakalım lutfen saygılar...

Son Düzenleme: turksoftware ~ 04 Ağustos 2006 01:37
delikanli53
04-08-2006, 01:38   |  #12  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj
67akrep
slm.benim sorunum deep freeze 5 kullanıyorum.fakat usb den bagladıgım mp3 çalar,flash disk.ipiot gibi ve kart okuycudan koydugum telefon hafıza kartlarını buluyo fakat bu cihazları bilgisayarımda gösterip veri yüklememe veya müzik yüklememe izin vermiyo
bu sorunu nasıl aşabilirim.xp proffesinoel kullanıyom çok iyi program fakat dedim ya
usb den bagladıgım bu cihazlara müzik yada veri yüklememi engelliyo yardımcı olursanız tarif ederek çok
kardeş deep freze usb bellekleri sadece geçici süreyle göstermiyor evet bu bir deepfreze sorunudur ama hdd sektör bozulması falan olmadı. sen eğer unistal yapamazsan benimle irtibata geç. deep freze kadar güzel bir programı kötülemeyin lütfen.
msn adresim delikanli53@rizede.com bekliyorum

kanks388
13-08-2006, 12:34   |  #13  
Taze Üye
1 mesaj

asmin şifresi nedir söylermisiniz
bütün pc lerde veya xp lerde sabitmi
aynımı iyi günler ...

malkafa
18-08-2006, 06:14   |  #14  
Taze Üye
8 mesaj

admin şifresi, windows kurulurken girilen bir şifredir. Her bilgisayarda farklı olur veya hiç olmaz. Sanırım windowsu sen kurmadın, bu durumda kuran kişiyle irtibata geçmen gerekiyor.

Recep Baltaş
18-08-2006, 13:48   |  #15  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Deep Unfreezer diye aratınız web de...Bundan sonra da mesaj yazmayın lütfen bu tek çözümdür.

Recep Baltaş
18-08-2006, 15:02   |  #16  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Ayrıca şiddetle tekrar ediyorum..Konu açmadan önce forumun arama özelliğini kullanın...

skywalkerthunderbold
18-08-2006, 17:01   |  #17  
Taze Üye
4 mesaj

deepunfreezer yaz google'da arat.Daha sonra deepunfreezer programını çalıştır.

omerguldas
18-08-2006, 18:02   |  #18  
Taze Üye
5 mesaj

http://www.unfreezer.cjb.net

Burdaki program ile deep freeze programını tamamen devre dışı bırakmak mümkün.

Son Düzenleme: omerguldas ~ 03 Eylül 2006 04:52