DEEP FREEZE KEYLOGER OLARAK GORUNUYOR

HPQ-User
14-02-2009, 17:53   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

tellibaba sormuş:
deep freeze dıye bır program kullanıyorum  5 senedır  cok onemlı  zemana dıye bır keyloger antıvırus  yazılımı var onu kurdugumuzda bunu keyloger olarak goruyor yanı yazdıgımız tum pcdekı sıfreler karsı tarafa gıdıyor   gozukuyor testını bıle yaptım ıstesenız deneyın   zemana comdan   keyloger testını tıklan sonrada  programı tıklayın  bır not defterı ıcıne slm naber yazdıgınıda kendı yazdıklarınız bu  zemana adlı turk yazılım cıların yaptıgı vırus programında soyle dıyor bu bır keyloger vede sertıfıka onaylanmadı yanı sahte yazılım gıbı bunu cok onemlı gordugum ıcın  zemana   vırus programcılarınıza maıl attım sımdı cvp beklıyorum bu benım gıbıler ıcın cok oneml ıcunku ben kac senedır bu programan guvenıp hep deep freeze kullanmıstım ..sımdı cvp beklıyorum..emınım bu yazıdan sonra sızde sok olacaksınız  ben oyle oldum depı kapatıp pcden kaldırdım.kokunden...not her vırus programını tek tek kullandıgım halde deepı  vırus yada keyloger olarak gormamıstı taakii  zemana adlı  ssl  koruma yazılımını duyana kadar  ınsallah oorda bır sorun vardır yoksa her deep kullanıcısı bugune kadar  keyloger kullanıp kısısel bılgılerı saga sola gıttı heralde ancak sunu denıcem suan  bırde baka ıslemı yapcm sıtede halen sıfrelerımı zemana  key testı sayfasında gorursem ozaman yandık cunku  sıfrelerımızde gıdıyor anlamında yada sanal klavye kullanmakgerek herlade  ılgılenenlere duyurulur

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
deep freeze dıye bır program kullanıyorum  5 senedır  cok onemlı  zemana dıye bır keyloger antıvırus  yazılımı var onu kurdugumuzda bunu keyloger olarak goruyor yanı yazdıgımız tum pcdekı sıfreler karsı tarafa gıdıyor   gozukuyor testını bıle yaptım ıstesenız deneyın   zemana comdan   keyloger testını tıklan sonrada  programı tıklayın  bır not defterı ıcıne slm naber yazdıgınıda kendı yazdıklarınız bu  zemana adlı turk yazılım cıların yaptıgı vırus programında soyle dıyor bu bır keyloger vede sertıfıka onaylanmadı yanı sahte yazılım gıbı bunu cok onemlı gordugum ıcın  zemana   vırus programcılarınıza maıl attım sımdı cvp beklıyorum bu benım gıbıler ıcın cok oneml ıcunku ben kac senedır bu programan guvenıp hep deep freeze kullanmıstım ..sımdı cvp beklıyorum..emınım bu yazıdan sonra sızde sok olacaksınız  ben oyle oldum depı kapatıp pcden kaldırdım.kokunden...not her vırus programını tek tek kullandıgım halde deepı  vırus yada keyloger olarak gormamıstı taakii  zemana adlı  ssl  koruma yazılımını duyana kadar  ınsallah oorda bır sorun vardır yoksa her deep kullanıcısı bugune kadar  keyloger kullanıp kısısel bılgılerı saga sola gıttı heralde ancak sunu denıcem suan  bırde baka ıslemı yapcm sıtede halen sıfrelerımı zemana  key testı sayfasında gorursem ozaman yandık cunku  sıfrelerımızde gıdıyor anlamında yada sanal klavye kullanmakgerek herlade  ılgılenenlere duyurulur NOT  ZEMANA  ANTI KEYLOGER PROGRAMI BUNU OYLE GORUYOR LUTFEN INCELEYIP CVP BEKLIYORUM....

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1)

ufuk_35
14-02-2009, 18:07   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
800 mesaj

Kaspersky ında keylogger koruması mevcuttur. Zemana yı kaldırıp onunla taratın sistemi. 30 günlük deneme sürümü işinizi görür.

Mustafa Can
14-02-2009, 18:07   |  #3  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

Deep Freeze programını nerden aldın? Orjinal mi? Yoksa İnt. mi indirdin? bide resim verirsen hiç fena olmaz.

zxsel
14-02-2009, 18:23   |  #4  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

deep freeze programı  buz seklınde olanı ancak her sıteden ındırıp bunu farkettıkten sonra   ındırıp denedım her seferınde  aynı sey oldu vede ben eger yanılmıyorsam cok onemlı bırseyı ortaya cıkaracagıma ınanıyorum eger hatal ısem    keske oyle olsa bunu ıncelemeye aldım suandan ıtıbaren ınanınkı orjjınal sıtesınden ındırılen modelde aynı sorun var acaba kendı kendıme soyle demeye basladım benmı salagım yoksa bu zemana com yanı turk yazlılımcılar boyle bır hatamı yaptım  bunu  zemana antıkeyloger vırus yazılımcılarına ılettım sımcık cvp beklıyorum bunu  chıpe gondermemın sebepı ıse eger boyle bırsey ortaya cıkarsa  herkes  sok olcak gıbıme gelıyor benım gıbı   her cesıt antıvırus kulllandım teste tabı tuttum  ancak hıcbırınde bunu farketmedı  acaba bu turk yazılımcılar yanı  zemana ...dıye  bır antı keyloger programcılarımı bu programı boyle  goruyor  yada surumde bır hata var ben panıkle suan kafam karıstı cunku  ssl korumasına cok onem verıyorum  ınanın  benım ıcın vırusler basıt gelıyordu  bırde  sıze  sordugunuz ıcın soyleyeyım bende kurulu olan deep freeze hyper teknolojı  ınc dıye bır fırma gozukuyor ancak faronıcs tede aynı  olay mevcut bırde  ayı seklınde degıldı bende ama farketmıyor ayıyıda kurdum aynı sonuc   ben bıraz ıncelıyım  kendıme geleyım nedenı cunku ben bankacılık ıslemlerımı 5 sendrı burdan yaptım vede  bu program varken yanı deeppp   ....bu konu bence onemlı  ınceleyınız eger yeterı bılgınız varsa cvp beklıyorum not  bılgı duzeyı  ılerı olanlar cvp yazsın ornek  ssl  korumanı ne demek oldugunu bılen gıbı herkes bıseey yazarsa olmaz  forumda gordumkı  bılgı duzayı az olanlarda  yok sunu kullan gecer demesın...ben senlerdır her ceıt guvenlık yazılımlarını vede antıvırus tarzı koruma sıstemlerını kullandım dosltlar  bu arada kaspersky onerını bır degerlendırcem ok..   dostum bırde... anlasılan o olaydan emın olana kadar  sanal klavye kullanmak lazım anlasılan   tabıı monıtor keyloger  gıbı depın etkısı yoksa tabı.....

zxsel
14-02-2009, 18:44   |  #5  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

cvp yazan yokmu bu  konuda derın bılgısı olan?....ben derın bılgısı oldugunu hıssden bır kısı olamama ragmen tıkandım...

ufuk_35
14-02-2009, 18:51   |  #6  
Yıllanmış Üye
800 mesaj

Benim anladığım zemana deepfreeze in dijital imzasını kabul etmiyor. Ya da deepfreeze in edit lenmiş halinin.

Son Düzenleme: ufuk_35 ~ 14 Şubat 2009 18:52
Oguzkhan
14-02-2009, 21:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
296 mesaj

bnde kaspersky kullanıorum deepfreeze e  keylogger ogesine benzer davranıs tespit edildi dıo sadece dio bn aldırmıorm hıcbir sorunda yok galiba bazı av-internet security prg deep freezeleri keylogger olarak goruo

Kapalı Hesap (101323)
14-02-2009, 21:58   |  #8  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

senin kurduğunu biliyorum unfreezer onu pasif ediyor  bende  deep freeze kullanıyorum   unfreeze pasif edemiyor bence enterprise 6.3 full olanı kullan

zxsel
15-02-2009, 00:04   |  #9  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

ok arkadaslar bende sok olmustum demek tahmın ettıgım gıbı cıktı   ıcım rahatladı bende saırmıstım nasıl olurda keyloger olur bu dıye  artı not bu foruma yazdıkdan sonra sorumu  format attım pcye neden dersenız zemana  su programı gızlıden aktıf ettı hıssıne kapıldım wınlogon.eexeyı  neden dersenız bunu nerden bılıyon dersenız  aynı zaman da regedıt gıbı degısıklı  pc dekı hareketı tespıt programıda kullanıyom  wınpatrol 12 v   programı regedıttekı  gızlı yuklenen hareketlerı bana bıldırıyor  anlıyacagınız zemana turk yazılımcıların daha kat edecegı cok yol var herlade  ben fazla guvenıp turk  yazılımcılarına   denedım programı ama pc bıraz degısmıstı sonra anladımkı sızın bu cvpları yazdıgınız sırada ben pcy e  format attım kokunden    ısın garıplıgıde ben genelde programları deep acıkken yanı aktıf ken yapıyordum ama deep freezede varken  zemana gıbı programar pc yı resetlemeden devreye gırmedıgı ıcın  kapatmak zorunda kaldım  bu hafta ıkı program yuzunden 2 kere pcye format attım  bıktım  bırdahamı deep varken denene programları kullancam hosuma gıtmezse reset atıp  duzleltcem   resetsız denenen programlarıda kurmayı dusunmuyorum  cvp yazan tum forum dostlarına sımdıden tesekkur ederım  elllerınıze saglık dıyorum......

zxsel
16-02-2009, 18:51   |  #10  
zxsel avatarı
Yıllanmış Üye
903 mesaj

arkadaslar zemana com dan yanı program yapımcılarından cvp geldı aynen yayınlıyorum ..Murat Bey merhaba,

Öncelikle programımıza gösterdiğiniz ilgiye ve gri bildiriminiz için çok teşekkür ederiz.  Deep Freeze programı tamamen yasal ve yararlı programdır ancak dijital imzasının olmamasından dolayı AntiLogger yanlış alarm vermiştir. Bir sonraki versiyonda Deep Freeze beyaz listemize konularak alarm verilmeyecektir. Şu an sizin durumunuzda ise; alarm verdiği zaman kural oluştur kutucuğunu işaretleyerek izin verebilirsiniz. Böylece bir daha aynı uyarıyı vermeyecektir.

Soru, eleştiri ve önerileriniz için bize yazmaktan çekinmeyiniz lütfen. İyi çalışmalar dileriz.                               support@zemana.com

Son Düzenleme: zxsel ~ 16 Şubat 2009 18:51