deep freeze ve format

HPQ-User
30-12-2008, 00:23   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

hkkardesler sormuş:
ne yapmam gerekir???

Soru Türü: Yazılım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
bizim pc de deep freeze var fakat virus girdiği için şifre bölümü donuyor format atmak isteyince yinetici olmalısınız diyo yhani deep freeze kapatın diyor. deep freeze uninstall denedim fakat olmuyor

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

mhmmt
30-12-2008, 00:52   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
180 mesaj

birde ccleaner ile kaldırmayı deneyiniz olabileceğinden emin değilim ama birde bu programı kullanarak deneyiniz. aslında olma ihtimali çok düşük. çünkü bir programı kaldırmak istiyorsanız bu prgram ile ilgili hiç bir dosyanın arka planda veya aktif olarak çalışmaması lazım.

viking20
30-12-2008, 00:54   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

onun kendi kaldırma aracı var onunla dene.
-------
[çünkü bir programı kaldırmak istiyorsanız bu prgram ile ilgili hiç bir dosyanın arka planda veya aktif olarak çalışmaması lazım](alıntı).
doğru.
-----

---
DeepFreeze Uninstall
Deepfreeze Killer | 41465 KB ;katili buymuş.
burdan
----

Son Düzenleme: viking20 ~ 30 Aralık 2008 01:11
Banned
30-12-2008, 01:00   |  #4  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

deep unfreezerle programı önce boot thawed konumuna getir daha sonra kaldırma işlemini yapabilirsin.

Banned
30-12-2008, 01:05   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Xp cd sini takıp boot edin. Windows xp yi kurmak için eter e basın yazan ekranda R tuşuna basarak kurtarma konsoluna geçin. İşletim sisteminiz için 1 (akabinde enter),varsa yönetici parolanızı girin yoksa direk entere basın ve fixmbr ve fixboot komutlarını veririn uyarılara e harfine basarak cevap verin, exit'la konsoldan çıkın.(Denemedim ama bu işlemden sonra sistemi ilk olarak güvenli modda  açıp depfrezeeye ait başlangıç kaydını ve hizmeti kapatarak ondan kurtulup yola devam edebilmeniz gerekir.)Bu işlem depfrezeenin boot kaydını kapatacaktır artık sistemi yeniden xp cd ile başlatıp sorunsuzca format atabilirsiniz.

Son Düzenleme: khramn ~ 30 Aralık 2008 01:06
sevecenmustak
30-12-2008, 17:18   |  #6  
Yıllanmış Üye
218 mesaj

http://www.tamindir.com/yukle.asp?id=16431&aciklama=ok
revo uninstaller
bu programı kur kaldır hepsi bu

trinity
30-12-2008, 17:22   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,103 mesaj

unlocker programı sağ tuşa ekleniyor ve istediğin herşeyi siliyor ardından bişde sistem temizliği yaparsan silemediği şey yok

Kapalı Hesap (102633)
30-12-2008, 20:53   |  #8  
Kapalı Hesap
1 mesaj

Arkadaşım şifre bölümü donuyorsa yapman gereken şu.öncelikle deep freez şifre bölümüne gelince görev yöneticisini aç işlemlerden explorer.exe i sonlandır şifre yazman aktif olacaktır sonra pc ye reset at açılır deep freez anlamadıysan

buzprensi89_@w.cn  msn i ekle

Kapalı Hesap (101323)
18-02-2009, 17:54   |  #9  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj

deep freeze killer indirdim  içinde  5 tane  deep freeze   kaldırıcı var   bende deep  freeze  6.30  kurulu    5 tanesiyle denedim hiçbiri  deep freeze  pasif edemedi deep freeze killer miş    bende 6.30  öldüremiyor upload edene kapak olsunKahkahaKahkaha

Son Düzenleme: Kapalı Hesap (41714) ~ 18 Şubat 2009 17:55
KartalKaan
22-08-2011, 14:18   |  #10  
Taze Üye
5 mesaj

Konuyu hortlatıyorum ama google'dan gelenler çare bulsun diye.
Üstteki yorumlara hiç bakmayın.Hepsi aşırı derecede cahil yazılmış.
2009 yılında yazılmış üstteki yorumlar,o tarihte bile bilgisayarla ilgilenen yurdum insanının (bilgisayarla ilgilenmeyenin chip'te ne işi var?) bu kadar cahil olmasına güleyim mi,üzüleyim mi?
Biri diyor ccleaner ile dene,biri diyor revo uninstaller ile dene.Yok program ekle kaldırdan da deneseydi adam.O kadar cahil mi sizce bu konuyu açan?DEEP FREEZE DİYOR DEEP FREEZE!Siz hiç deep'i kaldır diyip te kaldıranı gördünüz mü?Benim 7 sene önce gittiğim bilgisayar tamircisi buna kalkmaz diyordu (ha tabi bu yanlış bir ifade,aslında kalkar).Kalkar ama şifreyi bilip thawed moduna almanız lazım.(kontrol panelinde hani 3 tane düğme var ya,en alttaki)Şifreyi bilmiyorsanız killer la miller la deepunfreezerla İMKANSIZ!O programlar deep 5-4 içindi.Son sürüm 7!Yani asla işe yaramaz.Yetkisiz kaldırabilmeniz için (kendi setupunu kullanmadan) windows altında işlem yapmamnız gerekiyor.Önce deep'in bilgisayarda yaptığı değişiklikleri bulup,sonra live pardus vs. ile bilgisayarı açıp linux vs. altından silmelisiniz.
Bunu yapsanız da deep oyuncak değildir,bilgisayarın içine işler.Eğer bilinçsizce c:\windows\system32\drivers tan deep freezenin dosyalarını silerseniz,bilgisyar mavi hata verir,ve bir daha açılmaz.Program files'ten silerseniz,bir daha kapatamazsınız.Kontrol paneline erişemezsiniz.
Ben sanal bilgisayar altından deep reezenin nereye dosya attığını buldum.Regshogt yardımı ile.Kanımca en önemli kayıt defteri anahtarı şurada:
HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Enum\IDE\burasıbilgisayardanbilgisayaradeğişir\5&33d1638a&0&0.0.0\Control içinde ActiveService var, onun değeri deep yüklüyken deepfrz oluyor,yüklü değilken ise Disk.Ve deep pasifken bile buranın değiştirilesine izin vermiyor.Burdan .ıkardığım sonuç şu:
Normalde windows altında çalışan programlar hard disje veri yazabilmek için windowsa başvurmak ZORUNDADIRLAR.Bu aşamada deep freeze windowsun önüne geçiyor (verdiğim kayıt defteri anahtarında herhlade) ve işletim sistemini devre dışı  bırakarak yazma,silme,değiştirme isteklerinin doğrudan kendisine gemesini sağlıyor.Ve aynen dev bir sandboxie gibi bunları erçek harddiske yazmak gibi andboxie gibi özel bir alana yazıyor.Muhtemelen bu özel alanı da işletim sistemini pasif edip kontrolü eline aldığı için bizden gizliyor.Pasif olduğunda bile.Yeniden başlatınca bu bölümü siliyor.
Sonuç olarak bilgisayarda internete girip çıkan,bozulunca tamirci çağıran biriyseniz,tamirci çağırtıp format at diyin.Bir bakayım derse "Hayır ne uğraşacan format at!" diyin.
Eğer biraz daha ilerlediyseniz,bilgisayara kendiniz format atın.
Eğer baya baya ilerlediyseniz,windows'u ciğerine kadar biliyorsanız,c++ 'ta ,c #'ta program yazabiliyorsanız,bilgisayarı mavi ekran verene kadar yolunuz var.Haydi uğurlar ola!
Bu iş için bir site açılıp bilgili insanlar buraya toplanılıp ortak çalışmalar yürütülerek deep freeze kırılbilir belki.Ama dünya çapında çalışma lazım bence.

Kapalı Hesap (101323)
27-08-2011, 11:01   |  #11  
Kapalı Hesap
3,337 mesaj
Alıntı: KartalKaan  
Konuyu hortlatıyorum ama google'dan gelenler çare bulsun diye.
Üstteki yorumlara hiç bakmayın.Hepsi aşırı derecede cahil yazılmış.
2009 yılında yazılmış üstteki yorumlar,o tarihte bile bilgisayarla ilgilenen yurdum insanının (bilgisayarla ilgilenmeyenin chip'te ne işi var?) bu kadar cahil olmasına güleyim mi,üzüleyim mi?
Biri diyor ccleaner ile dene,biri diyor revo uninstaller ile dene.Yok program ekle kaldırdan da deneseydi adam.O kadar cahil mi sizce bu konuyu açan?DEEP FREEZE DİYOR DEEP FREEZE!Siz hiç deep'i kaldır diyip te kaldıranı gördünüz mü?Benim 7 sene önce gittiğim bilgisayar tamircisi buna kalkmaz diyordu (ha tabi bu yanlış bir ifade,aslında kalkar).Kalkar ama şifreyi bilip thawed moduna almanız lazım.(kontrol panelinde hani 3 tane düğme var ya,en alttaki)Şifreyi bilmiyorsanız killer la miller la deepunfreezerla İMKANSIZ!O programlar deep 5-4 içindi.Son sürüm 7!Yani asla işe yaramaz.Yetkisiz kaldırabilmeniz için (kendi setupunu kullanmadan) windows altında işlem yapmamnız gerekiyor.Önce deep'in bilgisayarda yaptığı değişiklikleri bulup,sonra live pardus vs. ile bilgisayarı açıp linux vs. altından silmelisiniz.
Bunu yapsanız da deep oyuncak değildir,bilgisayarın içine işler.Eğer bilinçsizce c:\windows\system32\drivers tan deep freezenin dosyalarını silerseniz,bilgisyar mavi hata verir,ve bir daha açılmaz.Program files'ten silerseniz,bir daha kapatamazsınız.Kontrol paneline erişemezsiniz.
Ben sanal bilgisayar altından deep reezenin nereye dosya attığını buldum.Regshogt yardımı ile.Kanımca en önemli kayıt defteri anahtarı şurada:
HKLM\SYSTEM\ControlSet001\Enum\IDE\burasıbilgisayardanbilgisayaradeğişir\5&33d1638a&0&0.0.0\Control içinde ActiveService var, onun değeri deep yüklüyken deepfrz oluyor,yüklü değilken ise Disk.Ve deep pasifken bile buranın değiştirilesine izin vermiyor.Burdan .ıkardığım sonuç şu:
Normalde windows altında çalışan programlar hard disje veri yazabilmek için windowsa başvurmak ZORUNDADIRLAR.Bu aşamada deep freeze windowsun önüne geçiyor (verdiğim kayıt defteri anahtarında herhlade) ve işletim sistemini devre dışı  bırakarak yazma,silme,değiştirme isteklerinin doğrudan kendisine gemesini sağlıyor.Ve aynen dev bir sandboxie gibi bunları erçek harddiske yazmak gibi andboxie gibi özel bir alana yazıyor.Muhtemelen bu özel alanı da işletim sistemini pasif edip kontrolü eline aldığı için bizden gizliyor.Pasif olduğunda bile.Yeniden başlatınca bu bölümü siliyor.
Sonuç olarak bilgisayarda internete girip çıkan,bozulunca tamirci çağıran biriyseniz,tamirci çağırtıp format at diyin.Bir bakayım derse "Hayır ne uğraşacan format at!" diyin.
Eğer biraz daha ilerlediyseniz,bilgisayara kendiniz format atın.
Eğer baya baya ilerlediyseniz,windows'u ciğerine kadar biliyorsanız,c++ 'ta ,c #'ta program yazabiliyorsanız,bilgisayarı mavi ekran verene kadar yolunuz var.Haydi uğurlar ola!
Bu iş için bir site açılıp bilgili insanlar buraya toplanılıp ortak çalışmalar yürütülerek deep freeze kırılbilir belki.Ama dünya çapında çalışma lazım bence.
deep freeze  5-6 ayda bir kırılıyor zatenm 5-6 ayda bir anti deep freeze çıkıyor hemen adından yeni deep freeze sürümü çıkıyor
bloguma bakarsanız deep freeze enterprise current version  hariç tüm sürümlerin  nasıl kırılacağını anlattım
deep freeze i kaldırmanın tek yolu anti deep freeze ile şifresiniatlatıp boot control ekranına ulaşmaktır  başka çözümü yok  yıllardır bu programla uğraştım tek yol anti deep freeze   tabiki current versionda  
hiçbir yolu yok  devamlı current version kullanırsanız deep freeze i sizden başkası pasif edemez  internet kafelere tavsiyem devamlı current version u kullanmalarıdır
currebnt versionda deep freeze i şifresiz silmenin tek yolu formattır