Deepfreze hakkındaki sorularım

utku96
05-11-2012, 23:44   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj

Merhaba pcye format attıktan sonra deepfreze kurmayı düşünüyorum ama aklımda bazı sorular var ;
1.Sizcede kurmalı mıyım ?
2.Antivirüs filan güncellendikten sonra silinir mi ?
3.Pcye zarar verir mi ?
4.Ne kadar yer kaplar ?
5.Mesela belgelerimi dışlaya bilir miyim ?
6.Lisanslı programların süresi azalır mı yoksa sabit mi kalır ?

Kapalı Hesap (54346)
06-11-2012, 01:34   |  #2  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
281 mesaj

1- arşivciysen kur
2- deep freeze pasif güncelle yoksa silinir
3- hiçbir zararı yok hepsi  uydurma
4- en fazla 100 mb kaplar ama %10 boş disk alanı tercihendir  ama  olmassa  sağlam  geri yüklemeyi garanti etmez
6-evet dışlayabilirsin  redirect yöntemiyle  data igloo programı ile yani
7- programın   lisans  kontrol  yöntemine  göre değişir
+ önerilerim
anti deep freeze den korunmak için daima  enterprise versiyonu  ve son versiyonu  kullan
son sürümün ne olduğunu  deep freeze administratorden about  kısmından  check edip öğrenebilirsin
standard sürümden uzak dur  lisanslı alsan bile  neden mi bios  pili  bittiği an  standard  sürüm devre dışı kalır  pilin ne zaman biteceğide belli  olmadığına göre malesef böyle

utku96
06-11-2012, 06:59   |  #3  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
18 mesaj
Alıntı: Uğurhan Çavuş  
1- arşivciysen kur
2- deep freeze pasif güncelle yoksa silinir
3- hiçbir zararı yok hepsi  uydurma
4- en fazla 100 mb kaplar ama %10 boş disk alanı tercihendir  ama  olmassa  sağlam  geri yüklemeyi garanti etmez
6-evet dışlayabilirsin  redirect yöntemiyle  data igloo programı ile yani
7- programın   lisans  kontrol  yöntemine  göre değişir
+ önerilerim
anti deep freeze den korunmak için daima  enterprise versiyonu  ve son versiyonu  kullan
son sürümün ne olduğunu  deep freeze administratorden about  kısmından  check edip öğrenebilirsin
standard sürümden uzak dur  lisanslı alsan bile  neden mi bios  pili  bittiği an  standard  sürüm devre dışı kalır  pilin ne zaman biteceğide belli  olmadığına göre malesef bö

Aşivci değilim ama sürekli program yükleyip kaldırıyorum.Deepfreez  enterprise versiyonunu bilmiyordum söylediğiniz için saolun ama pasif güncellemeyi nasıl etkin hale getirecez ?

Kapalı Hesap (54346)
06-11-2012, 07:27   |  #4  
Kapalı Hesap
Teşekkür Sayısı: 12
281 mesaj
Alıntı: utku96  

Aşivci değilim ama sürekli program yükleyip kaldırıyorum.Deepfreez  enterprise versiyonunu bilmiyordum söylediğiniz için saolun ama pasif güncellemeyi nasıl etkin hale getirecez ?

yok yanlış anladınız  deep freeze i pasif edip güncelleme yaparsanız  güncellemeleriniz silinmez  
deep freeze aktifken herşey  eski haline gelir  
sürüm kontolü için alternatif  http://feeds.feedburner.com/FaronicsLatestBuilds
bu linktir  kendi deep freeze sürümünüz ile karşılaştırıp yeni sürüm var mı yok mu anlayabilirsiniz  yeni sürüm yüklemede programı pasif edip  kurarmış gibi  kendi dosyasından siliyorsunuz ve    yeni sürümü kuruyorsunuz