Delivery Status Notification (Failure) bi çösüm:(

CraftSmaN
05-06-2006, 01:43   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

arkadaşlar msnden bi arkadaşıma yazı yazıorm gitmio mail atıncada(mynet,gmail..) Delivery Status Notification (Failure)konulu mail geliyo.Tamamıda şöyle

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

Delivery to the following recipients failed.

...........@hotmail.com

Ne yapmam gerekio??

Son Düzenleme: CraftSmaN ~ 05 Haziran 2006 01:44
CU_GS7
05-06-2006, 01:47   |  #2  
Yıllanmış Üye
6,371 mesaj

Aynı mesaj bana,kullanılmayan bir maile mail yollamak isteyince gelmişti..Ya da göndereceğin mailin 1 karakterini bile yanlış yazsan bu mesaj sana gelir..

R02I4I5X
05-06-2006, 08:13   |  #3  
Yıllanmış Üye
350 mesaj

Gönderdiğin mail kapalıdır o yüzden bu hatayı verebilir.

ŞÖyle ki msn yapabilirsin fakat 30 gün boyunca mailine girmezsen hesabın kapanır.

CraftSmaN
06-06-2006, 02:23   |  #4  
OP Taze Üye
2 mesaj

Yanlız ben eskiden bu maili attığım mail adresi kesinlikle açık ve hangi mail sisteminden gönderirsem göndereyim bu hatayı werio başka bi ip üzerinden mesela cafeden bu kişiyle konuşabiliyorum :( mynettende bu hatayı werio :(

Mynet'ten hata bildirim mesaji.
Mesajiniz belirtilen adreslere gonderilemedi.

Failure notice message from Mynet.
Unable to deliver your message to the following addresses.

<......@hotmail.com>:
65.54.245.104 aliciyi reddetti / does not like recipient.
Istenilen sunucunun cevabi / Remote host said: 550 Requested action not taken:
mailbox unavailable
Giving up on 65.54.245.___.

bide ip mi nasıl deiştirebilirim bunu da bilmiyorm? hide ip yi kullandım yemio :(

Son Düzenleme: CraftSmaN ~ 06 Haziran 2006 02:24
theironman
06-06-2006, 10:02   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

IP adresini değiştirmen için modemi on/off yapman yeterli zaten. O ayrı da bu şekilde hata mesajları alındığında genelde akıllara şu soru geliyor: Söz konusu olan Hotmail ise; ya o adres kapanmıştır (yani belli bir süre maile girilmemiştir ve kullanıcısından onay bekliyordur; o onayı alana kadar da kapalı kalacaktır; aksi takdirde mail kendini yokediyor) ya da mail'indeki kapasite dolmuştur ki hotmail'in normalde 2 MB kapasite sunduğunu düşünürsek buna sık sık rastlama olasılığımız vardır; ancak verdiğin hatanın devammını okuduğumuzda hatanın bu son dediğimden kaynaklanmadığı anlaşılıyor. Başka bir e-mail adresiyle o hotmail adresine mail atsan, belki düzelir; bu MYNET'e nedense güvenemedim bir türlü.