Dell kablosuz bağlantı

BiqJann
23-08-2010, 00:58   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
Benim şöyle bir problemim var.Modemi koyduğum oda dışında laptop ile kablosuz bağlantı kurmak istediğimde ya kuramıyorum, ya da uzun uğraşlar sonucu düşük sinyalle de olsa bağlantı kurabiliyorum.
Zannedersem laptopta bir problem yok.Modemim AirTies rt 204.Bu sorunu halledebilmem için ne tavsiye edersiniz?
Birde daha güçlü sinyal almak için ne yapabilirim?

WaRGoD
23-08-2010, 03:41   |  #2  
Üye
57 mesaj

başka bir yerde wireless olan bir kafede filan dene eğer kafelerde çekiyorsa problem senin modemde ama oralardada aynı sorun olursa sorun pcnde

BiqJann
25-08-2010, 01:11   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Modemin bulunduğu odada bağlanabiliyorum, diğer odalarda bağlanamıyorum.
Daha önce farklı modemde denedim ve bağlandım.Bu duruma göre problem modemde.Peki sinyali daha güçlü alabilmek için harici bir parça var mı?

mcafee23 ayrılmıştır
25-08-2010, 01:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj

modemin ssid adını değiştir bir denesene.
Ne alakası var deme;bunu da bana bir daha açıklattırma al sana daha önceki bir konu
Daha önce bu konuya bunu yazmıştım ama düşük bir ihtimal diye sildim.(Yan odadan bağlanamaman bunu getiriyor aklıma modemin de dandik bir modem değil ki...Enteresan)
https://www.chip.com.tr/forum/air ... ozuldu_t162418.html

Son Düzenleme: mcafee23 ayrılmıştır ~ 25 Ağustos 2010 01:18
BiqJann
26-08-2010, 13:15   |  #5  
OP Taze Üye
8 mesaj

Servis sağlayıcımı aradığımda benimle alay eder gibi bu modelin zaten sorun çıkardığını söylediler.Bende herkesin soracağı soruyu sordum 'sorun çıkarıyorsa, neden bunu kullanıyorsunuz'? Tabi tatmin edici bir yanıt gelmedi.Sorunu gidermek için çalışmalar sürüyormuş vs. imiş.
Neyse, herhalde kargo ile göndericez onlara.
Sağolun.