Dell Media direct kurmasını bilen var mı?

sakin_insan
19-01-2008, 23:48   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
508 mesaj

Dell bilgisayara format attık ve dell media direct özelliğinide kurmak istiyorum. ama işletim sistemi yüklüyken ve hdd yeniden bölümlenmişken media direct kurabilir miyim?

Soruyorum çünkü media direct kurabilmek için bilgisayarı cd den başlatmak gerekiyor sonrası nasıl yapılıyor bilmiyorum??? Bilen var mı???SoruSoruDeli

Cyber
20-01-2008, 22:02   |  #2  
Taze Üye
7 mesaj

Dostum dell in sayfasında direct magic ile ilgili yaklaşık 80 mb lık ISO dosyası var. Ordan dosyayı indrip cd ye yazdıktan sonra cd den acılış ypıp otomatik kurulum yapabilirsin. Yalnız umarım formatlarken media direct in ayrılmış olan disk kısmını silmemişsindir eğer sildiysen istesen de artık kuramazsın !!

sakin_insan
22-01-2008, 19:46   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
508 mesaj

media direct için ayrılmış kısmı (2gb lik bir alandı) sildim çünkü diski yeniden bölümlendirmiştim. laptopla birlikte media direct reinstall cd si vermişlerdi. bu durumda tekrar kuramayacağım gibi gözüküyo. Ağlıyor

aslında çok iyi bir özellikti. AğlıyorAğlıyor

stouthearted
07-03-2008, 08:56   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

yeni bir dell aldınız ve vista ile geldi, XP yüklemek için tüm partition ları sildiniz ve xp yi kurdunuz. ama sonra baktınız ki media direct çalışmıyor. yapmanız gerekenler şunlar;

***size dell ile gelen media direct cd si ile baslatın. size üç secenekli bir ekran gelecek. bunlar media direct kendisi için gereken partition ları kurdukta sonra kalan hard disk alanını nasıl paylaştıralım secenekleri. eger 1 i secerseniz geriye kalan alan tamamen C olarak atanır. 2 yi secerseniz istediginiz büyüklüğü C ye atar geri kalanını da D olarak kullanırsınız.

media direct
1-47 MB FAT
2- ... GB C: NTFS
3- ... GB D: NTFS
4- 2 GB F: FAT32 olarak ayırır.

***secimi yaptıktan sonra XP cd sini koyarak temiz kurulumunuzu yapın ama partition ları ellemeyin. Driver ları yükleyin sonra tekrar media direct cd sini takın ve yüklemeyi baslatın.

ben ilk başta XP yükleyip sonra Media Direct i yüklemeye çalışarak basarısız olmustum. İşin sırrı önce media direct sonra XP kurulumu. herkese kolay gelsin.

sakin_insan
08-03-2008, 12:05   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
508 mesaj

ben vistayı tekrar kurdum xp ye dönemk gibi bir niyetim yok...
vista kurarken diski 3'e böldüm.
diski bölümleyebilmek için media direct bölümünü silmem gerekti...
şimdi tekrar media direct kurabilmek için bir dahaki format atmayı mı bekleyeceğim????