Denesem Kısa Devre Yapar mı ?

Cannn001
15-07-2019, 10:11   |  #1  
Cannn001 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Merhabalar konuyu yanlış yere açtıysam kusura bakmayın

bi sorunum var DİZÜSTÜ bilgisayarımın HP marka (Kasayı açması baya zor oluyor) açarken POWER TUŞUNUN ALTINDAKİ kabloları kopardım :( yeni kabloyu türk sitelerinde bulamadım Türkiye de üretilmeyen bi model herneyse bende lehim yaptım 4 giriş vardı anakarta giden bende 4ünüde aynı şekilde lehimlemeye çalıştım.

Sorum şu çok ince olduğu için bayağı dikkat etsemde açma düğmesindeki ki 4 yollu kabloların birbirine kesismiş olma ihtimali oluştu :D Powerden kısa devre oluşma ihtimali var mıdır ? anakartı yakmayalım şimdi ?

Bir kaç yerde power ya açar ya açmaz kısa devre oluşturmaz gibi yazılar okudum ama i7 işlemcili dandik sayılmayacak bi bilgisayarın çöp olmasından korkuyorum? Fikri olan var mı acaba?

teşekkürler

zombi
15-07-2019, 12:20   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 106
1,026 mesaj

4 kablonun 2 si power 2 si led. poerleri bulun ama daimi kısa devrede olmasın. sorun yapabilir. sio çipi arza yapabilir.

excel_mustafa
16-07-2019, 00:23   |  #3  
excel_mustafa avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 545
4,443 mesaj

güç kabloları sarı siyah olur genelde. 1sn temas ettirip çekersen normal açılacaktır. sürekli temas ederse anakartı pert eder dikkat et. ayrıca güç düğmesi orijinal fabrika çıkışlı olacak diye bir kural yok, bilgisayarcıdan 2-3tl ye bulabilirsin (düğmenin altındaki mekanizma).