denetim masası simgelerinin değiştirilmesi

carizmaix
14-12-2008, 08:51   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
3 mesaj

arkadaşlar benim sorunum. demetim masasındaki sabit simgeleri yani küçük resimleri değiştirmek istiyorum fakat yapamıyorum. değiştirmek istediğim kısayolların simgeleri değil bu denetim masasını açtığımda gördüğüm simgeleri değiştirmek istiyorum. fakat bu simgelere sağ tıklayınca özellikler menüsü çıkmıyor sadece aç ve kısayol oluştur seçenekleri var. bu simgeler yanılmıyorsam dll yada cpl uzantılı sistem simgeleri. bunları nasıl değiştirebilirim acaba. bana yardımcı olursanız çok sevinirim. biçok program denedim olmadı (bununla ilgili aşağıya bi resim koydum)

Banned
14-12-2008, 08:55   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj

Tuneup yazılımını denediniz mi ? Sanırım onunla değişitirilebilmekteydi.

Banned
14-12-2008, 12:26   |  #3  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

kahraman arkadaşımıza katılıyorum tune up programını indirip kur onunla windowstaki tüm ikonları düzenleyebilirsin.

carizmaix
14-12-2008, 15:41   |  #4  
OP Taze Üye
3 mesaj

çok teşekkürler. ama tune up sistemdeki silmek istediğim dosyaları silmek için kullanılmıyormu. yani bu program bende var ama kullanmayı bilmiyorumki. yani bu programı açıp ne yapıcam. internette aradım ama hep programın silme üzerine olan özelliğinden bahsediliyor. denetim masasındaki simgeleri yenilemek için ne yapabilirim. yani yerine koyacağım ikon dll uzantılımı olması gerekiyor? tune up programını kullan demişsinizya ben bu programı ikonları değiştirmek için nasıl kullanırım onu bilmiyorum

Banned
14-12-2008, 15:47   |  #5  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj
carizmaix
arkadaşlar benim sorunum. demetim masasındaki sabit simgeleri yani küçük resimleri değiştirmek istiyorum fakat yapamıyorum. değiştirmek istediğim kısayolların simgeleri değil bu denetim masasını açtığımda gördüğüm simgeleri değiştirmek istiyorum. fakat bu simgelere sağ tıklayınca özellikler menüsü çıkmıyor sadece aç ve kısayol oluştur seçenekleri var. bu simgeler yanılmıyorsam dll yada cpl uzantılı sistem simgeleri. bunları nasıl değiştirebilirim acaba. bana yardımcı olursanız çok sevinirim. biçok program denedim olmadı (bununla ilgili aşağıya bi resim koydum)
Beeicons indir ve kur tam sana göre bir prgram

carizmaix
16-12-2008, 08:41   |  #6  
OP Taze Üye
3 mesaj

Beeicons programını kurdum fakat değiştiremedim. programa girdiğimde hangi simgeyi değiştirmek istediğimi gösteren seçenekler var ama tek tek denetim masası simgelerini göstermiyor. denetim masası menüsündeki simge değişiyor. yani fare resmi yazıcılar vs simgelerini tıklayıp değiştirince. denetim masasına giremiyorum. denetim masasına tıklayınca hata veriyor ve programı sonlandır iletisi çıkıyor.

Banned
16-12-2008, 10:07   |  #7  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 21
5,777 mesaj