Denetim masasındaki kapalı güncelleştirmeler

Kamilbey
04-08-2009, 14:10   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Öncelikle Bilgisayarımızdaki problemlerle ilgili yardımcı olduğunuz için ve verdiğiniz hizmetten dolayı teşekkür ederim.Yakın zamanda Bilgisayarıma windows xp yüklettim.Şu an bilgisayarımın hızı ve kullanımından memnunum.Yalnız bilgisayarcı denetim masasında yer alan güncelleştirmeleri kapalı tutmamı söyledi bu durum ilerde benim açımdam problem teşkil edermi.
 Diğer sorumda İnternette sörf yaparken bazen kopma oluyor ve bağlantı kesiliyor.Bu durumla karşılaştığım zaman restart yapıyorum ve adsl nin arkadaki düğmesini 15 sn. kapalı tutup açıyorum ve durum kendiliğinden düzeliyor.Bğlantı kopmalarının bilgisayarımla ilgisi olabilir mi?Bu yaptığım yöntem doğru mu siz ne önerirsiniz?
 Sizlere şimdiden teşekkür ediyorum.

Mustafa@PC
04-08-2009, 14:14   |  #2  
Mustafa@PC avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
13,125 mesaj

Muhtemelen crack'li işletim sistemi kurulduğundan öyle söylemiştir.

Internet sorunlarınız ise şu sıralar herkesin hemen hemen yaşadığı sorunlar...

sendotilyon
04-08-2009, 14:16   |  #3  
sendotilyon avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

adam crack yapamamıştır ondan öyle söylüyordur yoksa güncelleştirmeleri açabilirsin tabi ilk önce windows doğrulaması yap

Gürkan
04-08-2009, 14:48   |  #4  
Gürkan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 8
403 mesaj
Alıntı: Kamilbey  
bilgisayarcı denetim masasında yer alan güncelleştirmeleri kapalı tutmamı söyledi bu durum ilerde benim açımdam problem teşkil edermi.

Evet eder.. Çünkü Microsoft xp'de bulduğu güvenlik açıkları için yamalar hazırlayıp otomatik güncelleme yoluyla pc'ye aktarmaktadır.. Sizin "Otomatik Güncelleme"yi kapatmanız güvenliğiniz için tehlike oluşturacaktır.. Benim tavsiyem:  Otomatik güncellemeleri "Bana bildir, ancak otomatik olarak karşıdan yükleyip kurma" olarak ayarlamanızdır.. Bu şekilde bütün güncellemeleri görebilir, istemediğiniz güncellemeleride yüklemezsiniz..  Böylece "Windows Orijinal Ürün Avantajı Bildirim"i gibi yazılımları yüklemeyerek pc'nizi rahatca kullanabilirsiniz...

stalone
04-08-2009, 14:55   |  #5  
stalone avatarı
Yıllanmış Üye
264 mesaj

gürkan kardaşıma katılıyorum.güncelleştirme çıkarsa wga bildirimleri ve doğrulama gerektirem media player 11 ie 7 gibi yazılımları yüklemezsiniz.başınızda ağrımaz.ayrıca google den arayarak windows u orjinal yapabilirsiniz(fazla tavsiye edilmez ama yapacak bişey yok,paramız olsa orinal win 7 alırdık değilmi?)

Kamilbey
04-08-2009, 14:56   |  #6  
OP Taze Üye
2 mesaj

Cevabınız için çok teşekkür ederim aynı sizin dediğiniz seçeneği ayarladım.Kendinize iyi bakın

sendotilyon
04-08-2009, 18:09   |  #7  
sendotilyon avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

bakın ben wga yükledim bir sorunlarda karşılaşmadım şuanda xp orjinal windows doğrulamasındanda geçti.