Depfreeze görünmüyor ve kaldırılamıyor

asi_kralll
12-01-2009, 11:26   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
28 mesaj

Arkadaşlar depfreeze işareti masaüstünde görünmüyor nasıl format atmadan depfrrezi kaldırabilirim her yolu denedim güvenli moddan,dostan,denetim masasından,uninstaldan olmuyor olmuyor olmuyor yardım edin.

imamoglu120
12-01-2009, 12:01   |  #2  
Yeni Üye
42 mesaj

evet dostum aynı sorun bende de var buldugun zaman bana haber ver

pasur
13-01-2009, 23:56   |  #3  
Yıllanmış Üye
115 mesaj

pasur´isimli üyeden Alıntı  
Herkese merhaba,

bakmadığım yer kalmadı bilgisayarlarıma haziran-temmuz ve eylül aylarının bir gününde deepfreeze enterprise v6.20.220.1692 ile oluşturduğum workstation programını kurdum gerektiğinde şifresini girip açıp işimi bitirip kapatıyordum en son bir hafta önce şifresini girmeme rağmen tepki vermeyip devreye girmiyor girmediği için hiç birşey yapamıyorum ne kaldırabiliyorum ne de başka birşey üst sürümle şifre bulmaya çalıştım olmadı (undeepfreeze bu versiyonlarda çalışmıyor) bios tarihini değiştirdim olmadı ne yapacağımı bilmiyorum format atmak istemiyorum çünkü birkaç pc var ve uğraşmak bayağı zaman alıyor aşağıdaki

yabancı bir web sitesinde bir şeyler buldum ama çözemedim bir türlü bilen anlayan arkadaşlarımızın ben ve benim durumda olacak olan arkadaşlara çok iyiliği olacak dediğim gibi forumlarda kaldırma ile ilgili kesin bir çözüm çeviri yapabilen arkadaşımızın çözüm ilk olacak yardımlarınızı bekliyorum...

teşekkürler...

yukardaki mesaj benim bir forumda sorduğum ve sağolsun cevabını şu şekilde aldığım;

(O sitede yazan sey,
Diyorki bunu yaparsan o sisteme bir daha deepfreeze kuramayabilirsin ama denemek istersen eger
Bartpe ile live windows cd si yap.
Boottan c:\windows\system32\drivers\deepfrz.sys dosyasini sil
sonra windows kayit defterinden ( bart ile boot yaparsan windows'un kayit defterini import etmen gerekir ) UpperFilters ara bulduklarini sil (DeepFrz or DepFrzLo) adli olabilir F3 yaparak ara bulduklarinin hepsini sil.
Sonra KLM\System\Select\ Anahtarinda, Default dgerinin karsiliginda yazan numarayi not al.
HKLM\System\CurrentControlSet00X ( X orda yazan numara ) adli anahtara gidip DeepFreeze yazan butun degerleri sil
Bu kadar.

Yanliz bunu yapabilmen icin Systemi alternatif bir sekilde boot etmen lazim, ya hdd sokeceksin yada Bartpe emulasyon CD leri kullanacaksin.

Benden bu kadar.)

diyen bir arkadaşın cevabı, deneyipte deneyiminizi paylaşırsanız sevinirim aynı sorunu bende yaşıyorum şu anda deneyemediğim için sizden denemenizi istiyorum...

musadilek
17-01-2009, 17:44   |  #4  
Taze Üye
10 mesaj

Denemekten bişicik olmaz...
Olmazsa ghosta döneriz...

aNoCHoRoNoX
22-01-2009, 17:57   |  #5  
Üye
58 mesaj

eski sürümlerini kullanmıştım programın setup u aynı zamanda uninstalıydı yani kurduğun setup ile uninstall da yapabiliyordun uzun zamandır kullanmıyorum değiştimi acaba :S