dergi, biraz halka inmeli

BOOMFUNKMCS
09-12-2006, 13:16   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj

chip dergisi abonesi olmasamda her ay(neredeyse) düzenli olarak alırım.gerek dergi içeriği gerekse cd ve dvd içerikleri gerçekten çok kaliteli.ancak bir konuya kendi açımdan değinmek istiyorum.tahminimce derginizde sitenizde onlarca defa tanıttığınız ve tes ettiğiniz reklamını yaptığınız o donanımları alacak okur-abone sayınız 50 yi 60 ı geçmez.çünkü hergün gelişen bu sektöre ayak uydurmak normal gelirli vatandaşın bütçesinin işi değil.bilgisayarımı alalı 5 ay olmasına rağmen donanımlarımın daha önceki sayılarınızda da hiç reklam ve tanıtımını görmedim,buda bende acaba ben külüstüre mi kondum düşüncesi yarattırıyor.psikolojikmen pc min artık teneke yığını olduğunu düşünüyorum.ama geçen sayılarınızda gerek lcd monitörümün verekse harddiskimin tanıtımını test kriterlerini gördüm çok sevindim.o sayılı derginizi okumak bana büyük keyf veriyor :)dergilerinizi okuyan kişilerin içinde eminim hala P3 PC,64MB EKRAN KARTI KULLANAN,20 GB HARDDİSKLİ PC ...vs(eski donanım) kullanan çok üyeniz vardır.yeni teknolojiyi elbette takip etmek gerekir ama bütçeleri gerçekten göz önünde tutarak,derginizi okuyan sitenize abone olan kişilerinde orada kendilerini görmesini sağlayın.
iyi çalışmalar...

barisaydiner
10-12-2006, 13:40   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
486 mesaj

hep eski parçalar üzerine olursa dergi aynı periyota sahip olur ve aynı bilgileri tekrarlayan bi kağıt yığınına döner. eski donanımlara sahip olsamda yeniliklerden haberdar olmak ve öğrenmek isterim.

theironman
10-12-2006, 16:55   |  #3  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj
barisaydiner
hep eski parçalar üzerine olursa dergi aynı periyota sahip olur ve aynı bilgileri tekrarlayan bi kağıt yığınına döner. eski donanımlara sahip olsamda yeniliklerden haberdar olmak ve öğrenmek isterim.
aynen, elbette aldığımız her sistem hemen eskimeye başlıyor, bu piyasanın kanunu bu maalesef. CHIP yapması gerekeni layıkıyla yapıyor, incelediklerine ille de sahip olmamız gerekmiyor, en azından bir fikrimiz oluyor ve ilerisi için planlarımızı ona göre yapabiliyoruz.

egemengiga
26-12-2006, 20:35   |  #4  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

teknolojiye ayak uydurmak tabiki maddiyata bakar. ayak uydurmak zor olabilir. ama yeni PC alacaklar icin CHIP en ucuz urunleri de tanitiyor. suanda kullandigim butun donanimlari test etti. bir cihazin test edilmesi icin firma tarafindan CHIP e gonderilmesi gerekiyor bildigim kadariyla... CHIP kiminle anlasirsa onun reklami yayinlanir.

CHIP eline gecmeyen urunleri de test edemiyor dogal olarak. mesela ekran karti testlerini dusunelim, bu ayki testlerde MSI in 2 adet karti varken sapphire den 8-9 adet vardi. demek ki MSI ya cok iddali degildi yeterli urun gondermedi, ya da MSI dan daha iyi ve daha fiyat/performans olanlar vardi onlar teste dahil edildi...

gecmis icin en fazla nostaji test bolumu gibi bir sey yapabilirler.

chip zaten halka inmis. ekran karti testinde bir cok teknolojinin aciklamasini yapmislar. almadan once nelere dikkat edilmesi gerektigi... ama orada gidip de RAMDAC i aciklayacak hali yok. bunun icin giris seviyesi dergiler mevcut. ya da www.google.com.tr diye bir adres var oradan ogrenebilirler.

can_n01
29-12-2006, 16:09   |  #5  
Yıllanmış Üye
347 mesaj
egemengiga
teknolojiye ayak uydurmak tabiki maddiyata bakar. ayak uydurmak zor olabilir. ama yeni PC alacaklar icin CHIP en ucuz urunleri de tanitiyor. suanda kullandigim butun donanimlari test etti. bir cihazin test edilmesi icin firma tarafindan CHIP e gonderilmesi gerekiyor bildigim kadariyla... CHIP kiminle anlasirsa onun reklami yayinlanir.

CHIP eline gecmeyen urunleri de test edemiyor dogal olarak. mesela ekran karti testlerini dusunelim, bu ayki testlerde MSI in 2 adet karti varken sapphire den 8-9 adet vardi. demek ki MSI ya cok iddali degildi yeterli urun gondermedi, ya da MSI dan daha iyi ve daha fiyat/performans olanlar vardi onlar teste dahil edildi...

gecmis icin en fazla nostaji test bolumu gibi bir sey yapabilirler.

chip zaten halka inmis. ekran karti testinde bir cok teknolojinin aciklamasini yapmislar. almadan once nelere dikkat edilmesi gerektigi... ama orada gidip de RAMDAC i aciklayacak hali yok. bunun icin giris seviyesi dergiler mevcut. ya da www.google.com.tr diye bir adres var oradan ogrenebilirler.

Ben daha 6 ay once aldim o zaman en iyiyid benim pc simdi hurda yigini gibi geliyo benim yuzume donanim alirsan iyi oda biraz maddiyata bakiyoÜzgün