Detaylı Format Rehberi

Banned
04-08-2018, 13:24   |  #1  
eqque avatarı
OP Banlandı
Teşekkür Sayısı: 0
11 mesaj

Merhabalar Laptop uma USB kullanarak format atmaya karar verdim. Sizlerin elinde detaylı bir Windows 10 format rehberi var mı ?   ( evet, yıl 2018 format atmayı bilmiyorum )

Sistem Bilgilerim
iaydin
11-08-2018, 11:55   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 3
79 mesaj

Her biosda boot sürücüsü seçimi farklı olduğu için bu kısmı kendiniz yapmanız gerekmektedir.

Windows 10 iso dosyasını microsoft sitesinden indiriniz, bu dosyayı; rufus, universal usb tool, Windows 7 USB Tool gibi bir araç ile USB sürücüye yazdırınız.

Bilgisayarınızı bu usb sürücüden açarak ekrandaki adımları izleyiniz. Sizden işletim sisteminin kurulacağı sürücüyü seçmenizi istediği ekranda mevcut hdd bölümlerini silebilir, yeniden oluşturabilir veya olduğu gibi bırakabilirsiniz. Bu bölümde dosya ve belgelerinizin yedeğini almışsanız hdd bölümlerini yenilemek yararlı olabiliyor.

NOT: Bazı bilgisayarlar başlatılabilir bir USB sürücü takılı olmadığından bios ekranında boot sürücüsü olarak USB seçilmesine izin vermeyebiliyorlar.

berkanbir
11-08-2018, 11:58   |  #3  
berkanbir avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 4
90 mesaj

İnternette zaten tonla bilgisi var bunun. Link vermek yasak mı bilmiyorum o yüzden paylaşamıyorum.

Google'a usb ile format rehberi tarzı birşey yazarsan ulaşabilirsin istediğine.