Dev Amfiye Bağlantı !

İtacHi_
19-06-2009, 09:04   |  #1  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,894 mesaj

Arkadaşlar ben technics su-vx1000 sahibiyim.Bu amfi tam 1000W değerinde güç sağlıyor.Ve ayrıcada yanında 2 adet piooner 500W hoparlörüm var ve bunlar salonda ölü gibi duruyolardı.Bende acaba bu hoparlörler pc ye bağlanır mı diye düşündüm.Arka çıkışlarına baktığımda benim yapabileceğim bişey olmadığını gördüm.Sizler nasıl bağlayabilecemi biliyormusunuz??ACil yanıtlara ihtiyacım var.Bağladığım gün resimlerle ve videoyla sizlere sunacağımGözünü devirmişGözünü devirmiş

Buda amfi

http://hifi-leipzig.de/ebaybilder/10498.jpg

Buda hoparlörler.Tanıtımda 190W denmiş ancak benimkilerde 500W yazıyor...

http://www.sahibinden.com/pionee ... 0WQQpXQQdisplayitem

Trance
19-06-2009, 10:19   |  #2  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
1,058 mesaj

Pioneer Speakerları bir kablo ile anfinin arkasındaki Speakr A ya Left (Kırımızı+siyah) ve Rigt (kırmızı+siyah) şeklinde bağla. Şimdi Anfiye ne giriş yaparsan yap bu speakerlardan ses gelmesi lazım ayrıca anfi üzerindeki Balance tan L--R tam ayırım yapıyormu kontrol et bakalım speakerlar doğru bağlanmış mı? herşey düzgün se
Şimdi PC yi Anfi ye bağlayabiliriz. Bunu için  bir ucu 3.5mm stereo jack (PC ye takılan kısmı) diğer ucu da L ve R şeklinde ayrılmış RCA Jack fişli (bu uc ta anfiye bağlancak) olucak yani böyle bişey:

Anfiden CD kısmına bağlaya bilirsin, birde Düzgün Sağ-Sol için Renklere dikkat edersin kırmızı kırmızıya beyaz da beyaza yani bu kadar,
herşeyi düzgün yaptığında pc den ne çalırsan çal Anfiden CD kanalını seçtiğinde volume açtın mı bangır bangır Pinoeer larda duyacaksın.
kolay gelsin.

Son Düzenleme: Trance ~ 19 Haziran 2009 10:20
İtacHi_
19-06-2009, 10:38   |  #3  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Bu kabloyu teknosa ve bimeks gibi mağazalardan temin edebilirmiyim acaba?Yoksa aramam mı lazım?

Trance
19-06-2009, 10:45   |  #4  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj

şematik olarak hazırladım, bu şekilde olacak yani :Beğendim

Trance
19-06-2009, 10:47   |  #5  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj
burakesan_1993
Bu kabloyu teknosa ve bimeks gibi mağazalardan temin edebilirmiyim acaba?Yoksa aramam mı lazım?
çok rahat bulursun elektronik malzeme satan dükkanlarda bile bulabilirsin 3-5 tl yi geçmez ok.

İtacHi_
19-06-2009, 14:33   |  #6  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Arkadaşım çok açıklayıcı bir şekilde anlattın sana çok teşekkür ediyorum.Böyle yardımcı olana helal olsun !!!BeğendimBeğendim

Trance
19-06-2009, 14:51   |  #7  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj
burakesan_1993
Arkadaşım çok açıklayıcı bir şekilde anlattın sana çok teşekkür ediyorum.Böyle yardımcı olana helal olsun !!!BeğendimBeğendim
bişey değil arkadaşım, yardımcı olabildiysem ne mutlu banaBeğendim

Ayrıca sistemin çok hoş pioneer + technics  süpperr, güle güle kullan  kıymetini bil.

İtacHi_
19-06-2009, 16:13   |  #8  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Zamanında babam genç iken yaklaşık tüm sisteme şimdiki zamanın parasıyla 2500TL verilmiş(technics equlazer+techbnics amfi+technics cd çalar+2 Adet pioneer 500 W).O zamanın popüler şarkılarını dinlemek için almış.Bende diyordum baba bu kadar ses ne işe yarar.Oda demişki zaman gelcek o tutku sendede oluşcak.Şimdilerde anlamaya başlıyorum müziğin ve sesin anlamını.Technics marka her malzeme babadan oğula geççek kadar kaliteli.Şu anda bile ses sistemi alcak arkadaşlara tavsiyemdir.Diğer markaların 2 katı fiyatı olabilir ancak bu kaliteye değecektir.BeğendimBeğendim

Trance
19-06-2009, 17:30   |  #9  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj

biliyorum technics in kalitesini çünkü bende de SA-DX 930 modeli var çok kalite süpper, baban haklı o tutku artık sende de var BeğendimBeğendim

Mustafa Can
19-06-2009, 18:24   |  #10  
Mustafa Can avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,248 mesaj

ben de tv ye bağlamıştım kablosuz klavyede alcam inş.

İtacHi_
22-06-2009, 09:14   |  #11  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Sormadığım soru kalmadı ancak aklıma takılan son birşey daha var.Benim technics cd çalarda bir sorun var.Makinaya her ne cd takarsam takıyım hiçbir şekilde tepki vermiyor makina.Babam içini açıp kristal diye bişey varmış onuda temizledi ancak sorun çözülmedi.Ben technicsin yetkili servislerini nerde bulabilirim??(trabzonda yaşıyorum galiba burada yok CD çalar bahane edip bir istanbulada uğrayabilirim :)

Trance
22-06-2009, 14:24   |  #12  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj

Kesinlikle servise götür derim, lensi değişmesi lazım. Internet ten bi ara belki sizin ordada vardır bu işten anlayan.

İtacHi_
24-06-2009, 13:55   |  #13  
İtacHi_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
1,894 mesaj

Trance yardımların için saol varol kardeşim.Bugün kablolarını aldım ve evde bağlantıları yaptım.Ancak büyük bir hayal krıklığına uğradım neden dersen.Ben eskiden hatırlıyorumda track slow bir parça vardı ve ben yanlışlıkla yuvarlak ses açma şeyini yarıya kadar çevirdim ve aşırı derecede inanılmasz bir ses çıktı ve hatta bunun yüzünden altıma ettim.Yan binadakiler neydi ne oldu sizin evde diye bağırışmaya başladı.Babam zar zor dayanıklı kulakarınıyla direnip müzik setini kapattı.Yani eskiden dehşet verim alıyorduk.Şimdi yarı sese getirdim mi benim 2+1 creativeler bile daha fazla ses çıkarıyor.Herhalde amfim bozuk diyorum.Trance sence sorun ne olabilir??

Trance
24-06-2009, 14:12   |  #14  
Trance avatarı
Yıllanmış Üye
1,058 mesaj

bunun birkaç sebebi olabilir.
1. PC deki ses ayarlarından kaynaklanabilir hangi kanala taktıysan o kanalın sesini sonuna kadar açman gerek.
2. Onboard ses kartının Speaker seçenekleri hangi ayarda ? Stereo veya 2+1 olmalı ki başka kanallara ses vermesin.
3. belki anfinin CD kanalında problem vardır başka bir girişine dene.
4. anfiye speaker ları doğru bağlantı yaptığını kontrol et.
5. ve malesef anfi bozuk olabilir ama bu seçenek değildir umarım.