Dev şirketler, sandığımız gibi değillermiş!

CHIP Online
22-01-2013, 10:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

"Çalışması en eğlenceli 100 şirket" açıklandı; listede olanlar değil, olmayanlar çok şaşırttı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/dev ... illermis_38206.html

Resimlerle: Google'ın yeni Londra ofisinden görüntüler!

Ünlü ekonomi ve yaşam dergisi Fortune, her yıl düzenlediği "Çalışmak İçin En İyi 100 Şirket" anketinin son sayısını yayımladı. Çalışanların iş yerindeki rahatlık ve mutluluğunun baz alındığı ankette, birçok teknoloji devi de bulunuyor.


Ancak sadece kendi alanındaki rakiplerini değil, diğer birçok dev ismi de geride bırakan Google, yine listenin açık ara birincisi olmayı başardı. Arama devinin çalışanlarına sunduğu hokey pisti, basketbol sahası, bowling salonu gibi eğlence alanları, şirketi çalışması en zevkli iş yeri yapan unsurların başında geliyor. 


Google'ın aksine diğer teknoloji devleri ise sanıldığı kadar "eğlenceli" bir çalışma ortamına sahip değiller. Yazılım devi Microsoft'un 75. sırada yer aldığı listede Intel 68, Qualcomm 11, Cisco 42'inci sırada bulunuyor.


Listenin en şaşırtan ismi ise, ilk 100'e dahi giremeyen Apple oldu. Apple'ın yanı sıra Facebook ve IBM gibi teknoloji devleri de Fortune'un listesine dahil etmediği diğer isimler. Görünüşe bakılırsa bazı iş yerleri, hayal ettiğimizden daha sıkıcı bir ortama sahipler.

Tüm Konu: Dev şirketler, sandığımız gibi değillermiş!

Resimlerle: Google'ın yeni Londra ofisinden görüntüler!

Kaynak: www.chip.com.tr