DevExpress C# kodu derlemiyor!

ProgrammerMan10110
12-06-2021, 17:04   |  #1  
ProgrammerMan10110 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Merhaba,
visual studio 2019 community kullanıyorum. en başta devexpress eklentisini kendi sitesinden sorunsuzca indirip kurdum. ilk başta visual studio da sorunsuz çalışıyordu. daha sonra crack işlemlerini intenetten araştırdım. ancak düzgün bir crack bulamadım. devexpressi cracksiz kullanmaya karar verdim deneme sürümünü şimdilik. ancak bu sefer denediğimde hata almaya başladım. örneğin devexpress ten bir labelControl nesnesi eklediğim zaman hem ekrana o labelin görüntüsü gelmiyor, sadece altta bir özellikmiş gibi duruyor; hem de compile edemiyorum ve aşağıdaki hatayı alıyorum:
Derleme başladı...
1>------ Derleme başladı: Proje: WindowsFormsApp1, Yapılandırma: Debug Any CPU ------
1>C:\Users\Abdullah\source\repos\WindowsFormsApp1\WindowsFormsApp1\Form1.Designer.cs(52,17,52,29): error CS0246: 'LabelControl' türü veya ad alanı adı bulunamadı (bir using yönergeniz veya derleme başvurunuz mu eksik?)
========== Oluşturma: 0 başarılı, 1 başarısız, 0 güncel, 0 atlandı ==========

bu hata devexpressin tüm komponentlerinde var.

devexpressi kaç sefer silip kurdum acaba crack denemelerimden kalıntılar mı kaldı diye? olmadı. visual studioyu da silip yükledim tekrar olmadı. programa hiç bir kod yazmadım. 

Yardımlarınızı bekliyorum Utanma