dgs sınavından sonra kaçıncı sınıftan başlanır...

Zakumi
14-07-2013, 22:59   |  #1  
Zakumi avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 1
90 mesaj

merhabalar arkadaşlar benim sorum dikey geçiş sınavından sonra kaçıncı sınıftan başlarım.bu sene 2 yıllık bilgisayar programcılığına başlayacağım.derslerimi yüksek tutup dgs sınavına çok puan eklettirmek istiyorum okuldan ama kafama takılan olay dgs yi kazanırsam kaçıncı sınıftan başlarım devlet üniversiteleri 1.sınıftan başlatıyormuş özel üniversitelerden 3.sınıftan başlatanlar varmış.bilgisayar mühendisliği,yazılım mühendisliği,bilişim sistemleri mühendisliği.bu bölümlerden bir tanesine geçmek istiyorum.ama kaçıncı sınıftan başlayacağım önemli.bilgili arkadaşlar yardım ederse sevinirim.

Çapulcu
16-07-2013, 13:26   |  #2  
Çapulcu avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
35 mesaj

Şimdi sen başka bir üniversitede 2 yıllık okuyup farklı bir üniversiteye geçtiğin zaman dgs ile kazanmış olduğun üniversite bitirmiş olduğun üniversitenin eğitim düzeyine bakıp seni 1 .sınıftanda başlatabilir yani oranın eğitim kalitesi düşük bizim ki yüksek ister kabul et ister etme mantığı geçerli .

Yani üniversite ve egitim denkliği ile alakalı bir durum ve ayrıca üniversitelerin belirli maddeleri var bu konularda hangi üniversiteye gitmek istiyorsan okulun bu konudaki maddelerine , içeriğine göz at derim .

3. sınıftan mı veya 1. sınıftanmı başlayacağın üniversitenin koşullarına kalmış birşey

Son Düzenleme: Çapulcu ~ 16 Temmuz 2013 13:28