Digitürk mu Dsmart mı? yardım eder misiniz?

KuR_SaD
24-01-2011, 23:20   |  #1  
KuR_SaD avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
770 mesaj

arkadaşlar Yeni bir Full HD LCD televizyon aldım.Ve buna uygun birde uydu yayını almak istiyorum.Almamdaki asıl amaç Kanalları HD kalitesinde izlemek.
İki ürünüde pek araştıramadım.ve pek anlamadığım içinde sizlere danışmaş istedim.
Hangisi avantajlıdır sizce?

Şimdiden teşekkürler.

fatihdw
24-01-2011, 23:32   |  #2  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

bence digitürk fiyatlarını bilemiyorum ama her ikisinide izleyebiliyorum an itibariyle digitürk'ün filmleri ve hd desteği daha iyi d smart'ın uydu cihazı bile çok çok kötü doğru düzgün menüsü bile yok

MGM VE MOVİEMAX VS. ÇOK GÜZEL FİLMLER VEİYOR BENİM CİHAZ HD DEĞİL AMA TV LCD OLUNCA ÖZELLİKLE LİG TV'DE ÇOK MUHTEŞEM GÖRÜNTÜ ALIYORUM HERKES ŞAŞIRIYOR

YETER Kİ AYARLARINI VS İYİ YAP KENDİNE GÖRE AYARLARSIN ZATEN

BEN DİGİTÜRK DERİM

KuR_SaD
25-01-2011, 00:12   |  #3  
KuR_SaD avatarı
OP Yıllanmış Üye
770 mesaj

benim için önemli özelliklerden biri HD kanalların bol ve kaliteli olması bi yöndende. HAngisinde HD kanallar daha geniş. Yada HD kanal sayısı bir ölçü olmalı mı?
fiyatlar hakkında bilgisi olan var mı?

fatihdw
25-01-2011, 09:26   |  #4  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

hd kanal olarak digitürk de kendi kanallarının hd yayını var ama diğer kanallar tabiki hepsi kendi yayını olduğu için araştırman lazım yani kanal hd yayın verecekki digitürk de verebilsin

KuR_SaD
25-01-2011, 11:58   |  #5  
KuR_SaD avatarı
OP Yıllanmış Üye
770 mesaj

araştırdım fakat bulamadım. mesela digitürk'ün sitesinde HD kanallar yazmıyordu

fatihdw
25-01-2011, 12:39   |  #6  
fatihdw avatarı
Yıllanmış Üye
475 mesaj

http://www.digiturkplus.com.tr/sayfa.aspx?page=21

bak bunları buldum mesela ama tabi tam bilgi için kendin araştırmalısın türkiye'de hd yayına tam olarak hazırlık olmadığından kanal sayısı az diye düşünüyorum....

KuR_SaD
25-01-2011, 20:30   |  #7  
KuR_SaD avatarı
OP Yıllanmış Üye
770 mesaj

çok teşekkür ederim. Sanırım Digitürk daha avantajlı..araştırmaya devam yine de :)

Mami4gs
28-01-2011, 21:44   |  #8  
Yıllanmış Üye
412 mesaj

Eğer Discovery'yi seviyosan Dsmart almalısın çok gzel programlar var hd olarak Discovery channel izleyebilrisin.
Ayrıca yeni çıkacak bişey var TTNet çalışan bi arakdaşım beni beta üyesi yaptı ''IPTV'' diye bişey internet protocol television.Bunda HD desteği var ve Çoğu dünya kanalı var ve artmaya devam edecek.Görüntü diğer uydu alıcılarına göre 7-8 Saniye daha geç geliyor.
Bu IPTV'nin alıcısı çok küçük, netbook kadar ve bu IPTV'yi kurarken san bi modem veriyorlar (paralı mı bilmiyorum bana bedava geldi) çok kaliteli alanı baya geni bi airties modem tr'de şuan yok.Yani IPTV'yide bekle derim süper bişey olacağa benziyor...

KuR_SaD
29-01-2011, 12:49   |  #9  
KuR_SaD avatarı
OP Yıllanmış Üye
770 mesaj

teşekkür ederim.Dsmartta Güncel Show ,star gibi kanallar HD yayını var mı acaba?
birde aylık ne kadar ücret ödüyorsun? :)