Digitürkten video kaydı

HPQ-User
02-06-2008, 15:18   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

mht sormuş:
Arkadaşlar ben digitürk decoderi bilgisayara bağlayarak istediğim videoları kaydetmek istiyorum. Ancak decoderi nasıl pc ye bağlayacam bilmiyorum. Büyük ihtimalle pc ye takmak üzere  bir parça gerekecek. Bu parça tam olarak nedir?
Bir de tv kartıyla da sanırım bu işi çözebilirim. Zaten o zaman decodere de ihtiyacım kalmaz ama fark etmez hangisi şuan ekonomikse onu alırım. Sizin bu konuda fikirlerinizi okumak istiyorum. Saygılar... Bir de hangi yolla gigitürkü pc ye bağlamak kolay olur o kısmı da benim için çok önemli. Saygılar...

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
p4

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1; SV1)

uGuR.uK
02-06-2008, 19:16   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
8,316 mesaj

öncelikle hem tv kartına hemde decoder'e ihtiyacın olucak, digiturk yayınını uydudan alıp deşifre ederek izlemeni birtek o saglar. sora tv yayınlarını bilgisayarda tv kartı olmadan izleyemezsin. sen simdi bi tv kartı alcaksın(avermedia markasının güzel ürünleri var bakabilirsin heryerden), onu takıp sürücüleri vs. yükle, sora normal televizyona bagladıgın o tek girişli decoderden cıkan kabloyu o kartın ilgili kısmına takıcaksın ve programdan kanal arama kısmında kaynağı "anten" olarak gösterceksin ve o aricak.

not: yanlış hatırlamıyorsam digiturk yayınlarının izlenmesi icin birde ek şifre çözücü gerekiyordu, ama eskidendi o simdiki yayın türü ve yazılımlarda durum ne bilmiyorum tam olarak, ama olay aynen dedigim gibi...