dijital fotograf makinası

kosov
13-01-2009, 17:25   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

arkadaşlar daha öncede yazmıştım pek bi cevap alamadım
en son yaptıgım araştırmada iki makina arasında kaldım
siz hangisini önerirsiniz

SONY DSC-W170B
NİKON S700

fiyat olarak ta 400-600 gibi bişey düşünüyorum
sizinde başka tavsiyeleriniz varsa yazabilirsiniz

Banned
13-01-2009, 18:00   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

NİKON S700'ü almanı öneririm nikon hem kendi merceğini üreten hemde bu alanda en iyi markalardan biridir.benim sana tavsiye edeceğim makinaysa kesinlikle bu olur hatta nikondansa bunu al derim süper bişi.

kosov
15-01-2009, 09:28   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

arkadaşım o degilde onun bi sonraki modeli var -canon ıxus 85

ya benim aslında merak ettigim nikon s700 12 mp ,canon ıxus 85 10 mp
bu çok bişi farkeder mi? veya önemli olan özellik hangisi?

Banned
15-01-2009, 21:23   |  #4  
Banlandı
5,024 mesaj

çok şey fark eder bir kere canon çok sağlam makina ve mercek üretiyor ayrıca linkte verdiğin nikonun herhangi üstün bir yanını göremedim aynı özelliklerin bir çoğu benim 400 tl'lik fujide mevcut o paraya o makina değmez diye düşünüyorum ama canonun DIGIC III ve iSAPS teknolojisi ise makineye fotoğrafı çekilecek ortamı 3 boyutlu olarak analiz edip en uygun ayarları otomatik olarak seçmek ve fotoğrafın çekileceği an makinedeki işlemleri kontrol edip en hızlı sonucu almak gibi özellikler kazandırıyor bence bu canonu seçmen için iyi bir neden olabilir yok ben nikonu beğendim dersen o zaman benim gibi ver 400 tl'e fuji al nasılsa arada çok fark yok.ayrıca sen nikonun 12 mp olduğuna bakma aslında mp'in çok fazla olmasının fotoğrafın netliği ile çokta alakası yok bu özellik genelde büyük boyutlu fotoğraf bastırmak istersen işe yarar mesela poster gibi,sana 10 mp yeterde artar bile benim fuji 8.5 mp olmasına rağmen makinam diye söylemiyorum canavar gibi resim çekiyor.

kosov
16-01-2009, 08:52   |  #5  
OP Taze Üye
9 mesaj

yok aslında bu kadar düşünmemim sebebi forumlarda falan yazan
canon gerçek fotolar çeker,nikon gerçeküstü fotolar çeker,nikon kalitesi tartışılmaaz falan nikonun çok övülmesi
onun dışında tip olarakta nikonu begenmedim zaten,ikisi arasında önemli bi farka yoksa canon daha dikkattimi çekti

en son bide alacagım yerdeki yetkiliye sorup büyük ihtimal canonu alacagım

cevapların için teşekkürler arkadaşım

Banned
16-01-2009, 19:22   |  #6  
Banlandı
5,024 mesaj

bir şey değil arkadaşım makina almadan önce bende çok araştırdım ama tüm teknomarket elemenları bana canonu önerdi hatta bütçe sorunu olmasa sana linkte verdiğim canonu almak istiyordum kısmet fujiymiş.yeni makinan şimdiden hayırlı olsun.

kosov
17-01-2009, 08:51   |  #7  
OP Taze Üye
9 mesaj

dün almaya gittim makinayı
nikon s700,canon ıxus85 ve sony w170 i çıkartırtım şöyle bi inceledim
lcd ekranda baktım nikonun görüntüsü noktacıklar gösteriyor tabi bunda 3.0 inç lik ekranın ne kadar etkisi var bilmiyorum.diger ikisi güzel gösterdi.sony 2.75 inç,canon 2.5 inç
ama bunların zaten hemen hemen özellikleri aynı,biraz şekillerine baktım
nikonu tip olarakta, ele gelme olarakta begenmedim
canon güzeldi biraz ufaktı ele zor geliyordu ama onu alcaktım sadece teşhir ürünü kalmış,o yüzden alamadım
sony nin hem tipi hem ele gelirligi hoşuma gitti,ekran büyüklügüde iyidi.sony aldım

artık slr ye geçtigimde canon alırım

Banned
17-01-2009, 11:15   |  #8  
Banlandı
5,024 mesaj

profesyonel makina olarak canondan başkasını almamak lazım zaten en azıdan benim görüşüm bu.güle güle kullanm makinanı.