dijital sözlük

viking20
08-09-2008, 21:10   |  #1  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

dijital sözlük
araştırdım daha önce forumda verilmemiş.Burda veren de benim:Ayrı olarak gözüksün istedim,arada kaybolup gitmiyecek kadar konu önemli çünkü.

DijitalSozluk.com ücretsiz ve bir çok ana dili barındıran bir sözlük sitesidir. Mevcut dillerdeki yüzbinlerce kelimenin yanı sıra veritabanında inşaat, mimarlık, mühendislik, bilgisayar, bilişim, tıp, bankacılık, finans, muhasebe, medya, hukuk, otomotiv, kişi isimleri gibi spesifik alanlarda olmak üzere bir milyondan fazla sözcük içermektedir.
---
ie8 deki durum::
adresinden DijitalSözlük Toolbarı yükleyin.Eğer verdiğim adrese gittiğinizde (resimdeki)Toolbar gözükmüyorsa(öyle oluyor)özellikler'e tıklayın ortaya çıkacaktır.Resimde de verdiğim Toolbar linkine çift tıklayarak yüklemeyi başlatın;adımları izleyin.Sonra PC kapat\aç tabii.Aynı Toolbar'ı DijitalSözlük Araçlar dan da yükleyebilirsiniz.

Firefox daki durum:sağ üst köşedeki arama linkine(büyütecin olduğu)tercümesini merak ettiğimiz kelimeyi yazıp Entere basıyoruz(önce aşağıda anlatıldığı gibi DijitalSözlüğ'ü tarayıcıda aktif hale getiriyoruz).

Firefox a Dijital Sözlük ü nasıl ekleyeceğiz?burdan:

DijitalSözlüğün maus sağ klik'de ki görünümü:

Son Düzenleme: viking20 ~ 11 Eylül 2008 14:49
qazx
08-09-2008, 21:43   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
560 mesaj

tebrikler viking 20
gene güzel bir araştırmacı gazeteci,(pardon araştırmacı internetçi)örneği sunmuşsun.umarım herkes faydalanır.Beğendim

viking20
08-09-2008, 21:48   |  #3  
viking20 avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

hmm aslında fena fikir değil araştırmacı gazeteciliğe başlıyorum(forumdan istifa).
qazx
ret kit i ben bulup foruma yüklemiştim;fakat o resmi çok aradım bulamadım sonunda vazgeçtim.Derken yabancı bir forumda gezinirken tesadüfen karşıma çıktıydı,böylede küçük bir hikayesi var senin avatarın.Aslında hakikaten güzel 1000 avatarlık bir adres var elimde ama maalesef link forum kurallarına ters ,veremiyorum o yüzden.Çok özel izin çıkacakta ,onada gerek yok.

Son Düzenleme: viking20 ~ 08 Eylül 2008 21:57
qazx
08-09-2008, 21:59   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
560 mesaj

işte ne kadar faydalı olduğunu itiraf etmişsin.avatarlarımız bile viking 20 den arkadaşlar.yalnız istifayı filan unutsan iyi olur.sen bize her zaman lazımsın dostum.:)