Dikkat ! Önemli olabilecek tavsiye.

idhrofila
17-09-2013, 00:35   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
36 mesaj

Uzun zamandır ,gerek topladığımız bilgisayarlarda, gerek özür dileyerek tavsiye ettiğimiz bilgisayar konfigürasyonlarında ;

adını veremeyeceğim ciddi anlamda dünya kalitesi olan bilgisayar kasalarında çıkan bazı problemleri göz önüne alarak ,gerek güç ve yük testlerinde kasa üzerinde gelen power supply lar son derece kalitesiz ve ifade edilen güç değerlerinin altında olduğunu tesbit etmiş bulunmaktayım. Eskiden böyle sorun pek yoktu, ama özellikle 3/4 yıldır toplam değerler dikkatimi çekerek bir uyarıda bulunmak istedim.

Tavsiye: Özellikle kasayı powersiz alınız. Diğer konfigürasyondan kısarak power ı ayrı almanızı, özellikle 500 watt ,hatta diğer donanımızın ihtiyaç duyduğu hesaplama programına göre gerçek değer, hatta ağırlığına bakarak,mümkünse ağır olan ve yeterlilik belgeleri olan güç kaynağı almanız ciddi anlamda önem taşır.

Artık power supply üreticileride su koyuverdi.

saygılarımla.

idhrofila bu faydalı başlığı için aşağıdaki 1 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
okinkurt
17-09-2013, 02:42   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 308
4,897 mesaj

80 plus olanları tercih etmek daha doğru gerçi bazen onlarda tırt çıkabiliyor en temizi dediğiniz gibi psu yu ayrı satın almak ben paraya kıyıp öle yaptım şahsen biraz tuzlu oluyor ama kafam rahat :).

idhrofila
17-09-2013, 03:12   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 1
36 mesaj

80 plus verimlilikle ilgili bir olay olup, gerek ekran kartları gerek diğer donanımlar,ama akım canavarı genelde güçlü ekran kartları olup, bu gibi donanımların itiyacı olmadığı zamanda akım kaybı veya faturaya yansıyan gereksiz tl leri yüzde 80 oranında tasarruf eder. iyi bir şey.

Elbette tavsiye edilir. Teşekkürler.