DİKKAT

AYKANUS
13-10-2008, 23:06   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
329 mesaj

İnternette dolaşırken bu haberi buldum
12.08.2005 tarihli ama önemli

Güney Kore'de 28 yaşında bir kişi, oyun oynarken bilgisayarının başında hayatını kaybetti. Yaklaşık 50 saat boyunca çok seyrek molalar eşliğinde bir İnternet kafede zamanını geçiren talihsiz oyuncunun daha önce ciddi bir sağlık problemi bulunmadığı bildiriliyor.

Güney Kore'deki Taegu şehrinde yaşayan 28 yaşındaki bir oyun tutkunu, son zamanlarda vaktinin çoğunu geçirdiği oyunların başında hayatını kaybetti. Açıklamalara göre bir İnternet kafede online olarak 50 saati çok az molayla geçiren oyun tutkununun, sırf daha fazla yun oynayabilmek için ölümünden kısa bir süre önce işinden istifa ettiği açıklandı. Oyuncunun başından kalkamadığı oyun ise popüler strateji oyunu Starcraft.

Güney Kore, Dünya'daki pek çok ülkeye nazaran teknolojinin çok daha fazla yaygın bir şekilde kullanıldığı bir ülke. Geniş bant İnternet teknolojisinin çok iler bir düzeyde olduğu ülkede oyunlar ve oyuncular da çok ciddiye alınıyor. Özel kuruluşlar tarafından desteklenen büyük turnuvalarda vaat edilen ödüller ve şan şöhret, ülkedeki pek çok bilgisayar oyunu tutkununun hayallerini süslüyor. Güney Kore'de profesyonel bir oyuncu yılda 100 bin Dolar kazanabiliyor.

sağlığımız açısından uzun süre bilgisayar başında kalmayalım  sağlığımıza dikkat edelim

Banned
13-10-2008, 23:12   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

benim okuduğum bir haberde de buna benzer bir olay vardı, pc'nin başından tam üç gün boyunca oyun oynamak için kalkmayan bir japon hayatını kaybetmişti.adam uyumamış bile,bazen uykusuz kaldığımda aklıma o japon geliyor vicdan azabı hissediyorum.

Son Düzenleme: Kylie ~ 13 Ekim 2008 23:14
AYKANUS
13-10-2008, 23:24   |  #3  
OP Yıllanmış Üye
329 mesaj

Aşırı yorgunluğun bir sonucu olabilir aman arkadaşlar
Dikkat

ReFeRaNSs
13-10-2008, 23:31   |  #4  
Yıllanmış Üye
1,225 mesaj

ya aslında tamam ödül büyük ama harcayamadan ölüp gitmekte var işin içinde.(haberde bu işi para için yaptıklarını anladığım için böyl konuşuyorum)bu tür oyunlara insanlar kendilerini fazla kaptırıyor.bunun önüne geçilmeli tamam oyunu yapanda para kazansın ama adamı öldürdükten sonra kuruş alamıycak bunlarıda düşünmek gerek

emre__
13-10-2008, 23:58   |  #5  
emre__ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,519 mesaj

yurtta kalırken bi manyak vardı adam 25 saat hesap öededi helaya, kantine felan gidiyodu ama :D