Dil değişti

halitcapkin
09-08-2006, 20:31   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Birgün anakart takıldı ve ekran kartını görmedi. bende anakartın tüm kablolarını söktüm pili çıkartıp default yaptım setup menüsünü neyse taktım kabloları.setuptan tanıttım sabit diskleri. açtım bilgisayarı ve bum bilgisayarım artık türkçe değil işin garibi ingilizce falanda değil böyle çince gibi ne bileyim rusça gibi benim harflerini tanımadığım bir dilde format atıp sistem kurdum ve düzeldi.
ama hep aklımda kaldı neden böyle oldu....

delikanli53
09-08-2006, 23:03   |  #2  
delikanli53 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
1,524 mesaj

bir arkadaşımın internet kafesinde otururken bir tane çocuk geldi. bilgisayarın kasasını getirmiş abi bunu yapabilirmisiniz falan dedi. arkadaşım açtı bilgisayarı aynı dediğin sorun onda olmuş. bana gösterdi ne bu ben böyle bişey görmedim. ben biraz kurcaladım ama görüntü ayarlarında (pencere) ve boyutlarında azıcıkda olsa farklılıklar gördüm. tabi yazı kople dediğin gibi. biraz kurcaladım ama bulamadım. virüs diyeceğim internete bağlı değildi ama yinede virüs dedim ve kolay yolu seçtim Kahkaha format. şimdi kızıyorum kendime keşke araştırsaydım ne olduğunu yani bir iki haftamı harcasaydım ama öğrenseydim.

yazdığım soruna cevap değil ama aynı olayı paylaşmak istedim.

TuncaBozkurt
15-08-2006, 12:01   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4,805 mesaj

bence bir yerden virüs bulaşmıştır.oı çocuğa da internet olmasa bile cd lerden falan bulaşmış olabilir.başka türlü mümkün olduğunu sanmıyorum.