Dil paketinin çalıştırılması

haserkut
07-08-2006, 09:43   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
105 mesaj

internetten bir program indirdim,program ingilizce,bazı programlarda araçlar menüsünden dili seçiyorsun gelen listeden istediğin dili seçiyorsun okyleyip windowsu reboot yaptığında etken oluyor ama bu programda bu seçenek yok,dosyayı açıyorsun dil paketini seçiyorsun istediğin dili seçtiğinde karşına gelen pencerede windows bu dosyayı açamıyor ne yapmak istiyorsunuz?2 seçenek var uygun programı bulmak için web hizmeti kullanması veya listeden programı seçmek.Birinci seçenek windows sitesine bağlanıyor netice yok listeden ise neyi seçeceğimi bilemiyorum seçenekler içinde Adobe acrobat,Getriht,HTMLRun,Int.Eksplorer,Mic.Faks kapak düzenleyicisi,Mic.Office Doc.İmaging,Mic.Worl,Not defteri seçenekleri var bunlardan hangisi ile bu dil seçeneğini etkin hale getirebilirim.Teşekkürler.

Recep Baltaş
07-08-2006, 10:41   |  #2  
Recep Baltaş avatarı
CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 8
9,635 mesaj

Bunun için dosyanın formatını bilme gerekir.Araçlar>Klasör seçenekleri>bilinen dosya uzantılarını göster deyin ve dosyanın uzantısını bulun daha sonra bulduğunuz uzantıyı http://filext.com/ da aratın.Gerekli program yazacaktır.

chiemsee111
08-08-2006, 16:42   |  #3  
Yıllanmış Üye
388 mesaj

listeden program secme bölümünü tikla + Ac (browse) tikla c/programlar da yükledigin programin adini bulup ac ve icindeki acabilecek dosyalari teker teker dene. (programin adini yazsaydin daha kolay anlatirdik) ok de acilir.

Son Düzenleme: chiemsee111 ~ 08 Ağustos 2006 16:43
haserkut
10-08-2006, 09:45   |  #4  
OP Yıllanmış Üye
105 mesaj

Sayın Recep Baltaş ve Sayın chiemsee 111
evvela ilginiz için teşekkürler ama Recep Beyin önerisini denedim ama ekrana dosya uzantısını bul diye bir pencere açılmadı dolaysiylede netice alamadım windowsun açamadığı ash_inet-tr-tr.ashLang dosyasını filext.com da arattım ama netice alamadım.
Sayın chiemsee 111 arkadaşıma gelice önerini uygulayabilmek için yörüngeyi pek anladığımı söyleyemem her halde acemiliğimden kaynaklanıyor olabilir dil paketini aktive etmek istediğim program Ashampoo Unınstaller Platinum2 siteden ingilizce olarak indi benimde ingilizcem zayıf onun için türkçe veya almanca dilpaketini çalıştırmak istiyorum.Teşekkürler