dilediğiniz işletim sistemi

Anket
sosyalik
01-08-2010, 16:32   |  #26  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

keşke herkes linux kullansaydı.

sosyalik
01-08-2010, 16:33   |  #27  
sosyalik avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 47
1,710 mesaj

o zaman ben de kullanırıdm.Şimdi birincisi linuxa alışık değiliz ikincisi ise mecburuz windows kullanmaya...

Mert_06
01-08-2010, 16:38   |  #28  
Mert_06 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,082 mesaj

Önemli olan ticaret ve para kazanmak olduğu için, büyük yazılımcılar windowsla para karşılığı anlaşıyorlar. Bu yüzden her uygulama linux tabanında çalışmıyor maalesef. Ama linuxta virüs derdi yok, gayet hızlı ve kararlı bir işletm sistemi. Ben hem windows, hem de linux oalrak Ubuntu kullanıyorum. Oyunla işim olmadığı zaman ubuntuya giriyorun direkt.

MertBJK1903
01-08-2010, 19:26   |  #29  
MertBJK1903 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1,020 mesaj

bence en iyisi win7 sonra pardus ama pardusu desteklemek lazım ne de olsa türk yapımı bence çok iyi iş başarmışlar

İntel İtanium
02-08-2010, 08:53   |  #30  
İntel İtanium avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
239 mesaj
Alıntı: mr_yamyam  
Bence soru oldukça havada ve anlamsız bir şekilde sorulmuş. burada sorulmak istenen kamuoyu araştırmaları mı yoksa kişisel olarak beğenilen işletim sistemi mi.
Soruyu anladığım şekilde yanıtlamaya çalışayım.
Eğer kamuoyu araştırma sonuçları değerlendirecekse muhtemelen windows sistemleri önde olacaktır. Bu da en çok satılan işletim sistemi olan XP ve Vista arasında olacaktır. Windows 7 henüz yeni olduğu için piyasada çok fazla yaygınlaştığını düşünmüyorum.Windows 7 şu an atağa kalkmış durumda ama çıkalı yarım sene olmasına rağmen gözlemlerim hala eski sistemlerde olduğu gibi yamalı bohça gibi güncelemeler le dolu. Güncellemeler bilinir ki eksiklerin tamamlanması anlamına gelmektedir.  XP ve VİSTA  ilk çıktığında da bu tür kamuoyu yönlendirmeleri ve reklamları yapılmıştı. Ama bu günkü gözlemlerimde vistada toplamda 300 üzeri güncelleme dosyası bulunmaktadır. Kullanıcılar ve kamuoyu araştırmalarına göre SP3 eklentisi ile ancak yeni oturmuş olan ve ne yazık ki artık kalkmak üzere olan XP hala en beğenilen işletim sistemi. Şahsi düşüncem windows tabanlı işletim sistemi mi, MAC OS mu yoksa LİNUKS mu diye ayırt etmek ve bu yönde değerlendirme yapmak gerekirdi. Çoğu firmalar windows tabanlı yazılımlar sunmaktadırlar. Bu yüzden windows tabanlı işletim sistemi kullanmak çoğunlukla mecburi olmaktadır. XP işletim sisteminin tabanını oluşturan ve kullandığım dönemlerde sorunsuz çalışan WİN NT bence en iyi windows tabanlı işletim sistemidir. Ama dileğiniz ne diye sorulsaydı ve her türlü proğramı tam uyumlu bir şekilde çalıştırmak mümkün olsaydı LİNUKS tabanlı işletim sisteminden asla vazgeçmezdim.

konuyu hemen değiştiriyorum(ne de olsa herkes benim gibi dilediği işletim sistemini seçmiş olabilir)