dinamik disk sorunu??

Bu başlık kilitlidir. Yeni mesajlar gönderilemez veya mevcut mesajlar düzenlenemez.
horde_1
12-03-2004, 19:17   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

hdd mi dinanik disk yaptım geri dönmek icin ne yapmam gerekiyor zero filli düşünüyorum..............????????yardımcı olursanız sevinirim

hasanyasin
12-03-2004, 23:21   |  #2  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Harddiskinizi, sistemde ikinci disk olarak tanıtmalısınız. Yani Windows XP yüklü bir başka bilgisayara takarak bunu yapabilirsiniz. Ya da eğer birden çok harddiskiniz varsa, birini kullanarak, diğerini değiştirebilirsiniz...

Denetim Masası>>Yönetimsel Araçlar>>Bilgisayar Yönetimi>>Depolama>>Disk Yönetimi

Burada, ilgili harddisk üzerindeki tüm bölümleri teker teker silin. [Sağ tıklayıp ilgili seçenekle.] Sonra da tek bölüm kalan harddisk üzerine sağ tıklayın ve normal diske döndürmenizi sağlayacak seçeneği kullanın. İşte bu kadar; zero fill'e falan gerek yok...

horde_1
13-03-2004, 11:59   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

elimde sata segate 120gd hdd var dı siliconimageli bordum dinamik disk ten sonra satayı tanımadı ama guney koprusunden ichden rahat rahat satayı goruyor  ben silikonimage ile dinamik disk arasında sorun olabileceğini düşünmüştüm..........yardımınız icin teşekkurler
sorun olmaz herhalde

mert
26-03-2004, 23:15   |  #4  
Yıllanmış Üye
254 mesaj

disk yönetiminde bölümleri sildiğimizde veriler siliniyor mu?
yani veri kaybetmeden disk bölümleme işi yapabilir miyiz?

hasanyasin
27-03-2004, 00:00   |  #5  
Yıllanmış Üye
1,100 mesaj

Bir bölümü sildiğiniz zaman her şey gider... Sonra burada bir bölüm oluşturmak ve formatlamalısınız ki bu bölümü kullanabilesiniz... Bu işi veri kaybetmeden yapan yazılımlar var ve en ünlüsü de sanırım Partition Magic...