DirectX 9.0 & Sabit disk sorunu.. Bakarmısınz

WindRider
19-02-2009, 19:21   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

1) Merhaba arkadaşlar ben bilgisayarıma dün xp pro sp3 ile format attım ve gayet normal bir şekilde tekrar yedek sabit diskimden programlarımı transfer ettim (aynı şekilde daha önce de yapmıştım -sorunsuz-).. DirectX 9.0'ın kasım 2008 Sürümünü yükledim, fakat bu sefer DirectX gerektiren programların hepsi directX kurulu değil hatası vermeye başladı, ucuz 50kb lık bi .exe bile benle dalga geçiyor adeta, DirectX yüklü değil diyor inatla.. DirectX i kaldırıp en yeni sürümünü tekrar kurdum fakat yine aynı sorunu yaşıyorum sebebi ne olabilir nasıl çözülebilir yardım ederseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.
2)Bu olayın ertesi günü zırt diye bi problem daha cıktı, D:\ sabit diskimdeki 198GB lık dolu bir bölüm görünmüyor sabit diskte, sağ tıklayıp açıyorum ve oradaki tüm dosyaları seçip özelliklere tıkladgımda 15.02GB lık dosya görünüyor. ve zaten o dosyaların boyutu toplamı da o.. fakat bilgisayarım\D:\ ye sağ tıklayıp özellikler dediğimde kullanılan alan : 213GB diyor fakat diske giriyorum bahsi geçen dosyaların hiç biri yok.. Bu sorun nasıl çözülür yedek sabit diskim bu herşeyim bunun içindeydi :/

osmanefe
19-02-2009, 19:24   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
1,693 mesaj

Bi spy ware indirip bi bütün sistemi tara birde framework 2 yi güncelle
spyware için;

bu adresten spywaredoctor haricibütün tikleri kaldırarak spy wareyi lisanslı olarak indirebilirsin.

Hayalet 26
19-02-2009, 19:43   |  #3  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
2,018 mesaj

Arkadaşım Ad Aware programını yüklemeni tavsiye ederim.Ben kullanıyorum ve çok memnunum: