directx sorunum var.yardımcı olabilirmisiniz???

yusufgocer
03-04-2007, 12:26   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
19 mesaj

mrb.bende directx.9.0c yüklü.fakat dxdiag denetlemesinde seste sorun çıkıyo.hata kodu böyle...
ALCXWDM.SYS Dosyası dijital imzalanmamış, yani Microsoft WHQL (Windows Hardware Quality Labs) tarafından sınanmamış. Donanım üreticisinden WHQL logolu bir sürücü alabilirsiniz.
DirectSound sınama sonuçları: 19 (Yazılımın kullanıcı doğrulaması) adımında hata: HRESULT = 0x00000000 (hata kodu)

böyle yazıyo.bi de ekran kartım ati 128mb  9200 series.bunun güncellemesini nasıl yüklücem.bazı oyunlarda sorun yaşıyorum.yardımcı olursan çok sevinirim..şimdiden tşk.

erkanc
03-04-2007, 12:48   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,213 mesaj

öncelikle ses kartının sürücüsünü güncellemen lazım alc dediğine göre realtek marka onboard ses kartı sahibisin

adresinden sürücülerini indirebilirsin
Ekran kartına gelince artık miyadi dolan bir ekran kartı oyunlarda da düşüş yaşamn normaildir.
sürücülerini ise şu adresten çekebilirsin

yusufgocer
03-04-2007, 21:49   |  #3  
OP Taze Üye
19 mesaj

çok teşekkür ederim.hem ekran kartını hem ses kartını güncelledim.bende realtek ac'97 ses kartı var.directx denetlemesini yapıyorum herşey olumlu oldu ama 8 bit 22hz sesinin denenmesinde sorun çıkıyo, onu duyamıyorum.worms world party oyununun menüsünde ses çıkıyo,oyuna girince ses çıkmıyo anlamadım.galiba aynı sorundan kaynaklanıyor.bilgisi olan varsa bu konuda yardımcı olursa sevinirim......

noble27
13-10-2007, 00:02   |  #4  
Taze Üye
1 mesaj

btaudio.sys dosyası dijital imzalanmamış.Yani microsoft WHQL tarafından sınanmamış.Donanım üreticisinden WHQL logolu bir sürücüsü alabilirsiniz.

Sorunum aynı media playerde mp3 çalıyor fakat ses hiç gelmiyor. hata koduda bu napmalıyım lütfn yardım