disc failed yardım

suat_
04-12-2008, 22:54   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

sabit diskim bozuldu açılışta hata veriyor format atamıyorum çalıştıgı yerde kendınden dondu ve kapandı yenısını aldım bios ta disc görünüyor fakat çalişmıyor maxtor 40 gb ıde disk tanılıyor arkadaslar yardımcı olursanız sevinirim

Banned
05-12-2008, 22:40   |  #2  
alierenerdal avatarı
Banlandı
361 mesaj
suat_
sabit diskim bozuldu açılışta hata veriyor format atamıyorum çalıştıgı yerde kendınden dondu ve kapandı yenısını aldım bios ta disc görünüyor fakat çalişmıyor maxtor 40 gb ıde disk tanılıyor arkadaslar yardımcı olursanız
bios ayarlarında problem olabilir
*Biosu FAbrika ayarlarına geri yükleyin(pc resetledikten sonra delete tuşuna 10 saniye basın ve Load Default Settings seçerek ve Save Changes diyerek biostan çıkın
!!!)
Bootable(AÇılış ) ayarında ilk açılışı cd-rom a ikinci açılışı hdd ye verdiğinizden emin olun.Resimde olması gereken ayarlar verilmiştir:
*1.Resim

*2.Resim

Burdaki Ayarları yaptıysanız  ve Sabit diskiniz Bios ta gözüküyorsa(Primary ıde MAster:hArd disc) ve  hala format atamıyosanız başka bir cd veya cd sürücü yle denemenizi öneririm!!!
İşAllah biraz da olsa yardımcı olabilmişimdir!!!Göz kırpma

Son Düzenleme: alierenerdal ~ 05 Aralık 2008 22:48
suat_
05-12-2008, 23:41   |  #3  
OP Taze Üye
9 mesaj

prodog arkadaşıma teşekkurler bios ayarlarını tamamen dedigin gibi düzenledim ama sorun aynı disc zaten görünüyor başka bir model anakartta yine aynı hatayı verıyor format atma işleminitam sözleşme kabul diye seçtıkten sonra disc raid olamadı hata veriyor diski biostan format veya sıfırlama gıbı bir veya başka  windows yardımı ile sıfırlama gıbı birşey olabilirmi teşekkürler