Discord Uygulaması Nedir? Discord Nasıl Kullanılır

CostaCurta
28-07-2020, 13:09   |  #1  
CostaCurta avatarı
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 2
21 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2020

Bu aralar çevremden Discord uygulaması nedir, discord nasıl kullanılır?' sorusunu çok sık duyuyorum. Açıklamaya çalıştım:

Son dönemlerde sıklıkla online oyun oynamayı seven kişilerin tercih ettiği, sesli şekilde bir ya da birden fazla kişi ile iletişim kurmayı sağlayan Discord uygulaması popülerliğini arttırdı. Pratik kurulumu ve bilgisayar ya da telefon hafızasında fazla yer kaplamaması aynı zamanda da kolay kullanımı ile Discord uygulaması sunduğu bu avantajlar ile kullanıcı sayısını genişletmeye devam ediyor.

DİSCORD NE İŞE YARIYOR?

Bir sesli iletişim sistemi olan ve internet aracılığı ile insanlarla sesli olarak iletişim kurmanızı sağlayan bu pratik uygulama ücretsiz bir şekilde sizlere sunulmaktadır. Eğer kullandığınız internet bağlantınızda herhangi bir sorun yok ise son derece hızlı ve kaliteli olan bu uygulama ile birden fazla kişiyle iletişim kurabilirsiniz. Ses kalitesini başarılı bir şekilde düzenleyen ve yüksek ses avantajı da sağlayan Discort, özellikle online olarak oyun oynamayı seven kişiler tarafından sık sk tercih edilmektedir.

DİSCORT UYGULAMASI KANAL OLUŞTURMA VE KULLANMA

Bir sesli iletişim uygulaması olan ve sıklıkla tercih edilen Discord uygulamasını kullanmak oldukça pratik ve hızlıdır. Kısa sürede kurulumunu tamamlayarak arkadaşlarınız ile sesli sohbete başlayabilirsiniz. Discort uygulamasını kullanmaya başlamadan önce uygulama içerisinde yani Discord’ta kanal açmanız gerekmektedir.

Discord’ta kanal açmak için öncelikle uygulamanın kendi sayfasına gitmeniz gerekiyor. Daha sonra karşınıza çıkan sayfada varsa sol üst tarafta yer alan + simgesine, eğer simge yoksa simgenin ortaya çıkması için Discort simgesine tıklayınız.

+ simgesine tıkladığınızdan sonra ekranda açılan sayfa üzerinde ‘Bir Sunucu Oluştur’ yazısına tıklayınız.
Ardından gelen sayfa üzerinde sunucu adı ve diğer istenen bilgileri doldurup oluştur yazısına tıklayınız. Bu işlemlerin ardından Discord kanalınızı artık oluşturmuş oluyorsunuz. Kanal oluşturma işleminden sonra otomatik olarak açılacak olan davet sayfasından davet linkinizi alabilirsiniz. Davet sayfasını kapattığınızda ise kanala direkt olarak bağlanabilirsiniz.

DİSCORD UYGULAMASI ARKADAŞLIK İSTEĞİ GÖNDERME

Discord'ta kanal oluşturduktan sonra artık arkadaşlarınızı ekleyebilir ve sesli sohbete başlayabilirsiniz. Discordda arkadaş eklemek için öncelikli olarak eklemek istediğiniz hesabın discort etiketini bilmelisiniz.
Discortta sayfanın sol üst tarafında yer alan arkadaşlar yazısına tıklayınız. Ardından açılan sayfada arkadaş ekle yazısını giriniz. Karşısına çıkan sayfaya discort etiketini girerek aradığınız hesabı bulabilir ve arkadaşlık isteği gönder yazısına tıklayarak, karşı tarafa istek gönderebilirsiniz.

Son Düzenleme: CostaCurta ~ 28 Temmuz 2020 13:19 Neden:
Özge Özdemir Çolak
28-07-2020, 13:38   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2020

Bilgilendirici yazı için teşekkürler Alkış

hymedya
29-07-2020, 14:37   |  #3  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2020

Oyunlarda ses çakışması oluyor, mesela bir araba sesi diğer sesleri bastırıyor bu yüzden mikrofonla kendi takımını duymuyorsun. Discord bu durumda çok işe yarıyor çünkü ayrı bir frekans sağlıyor oyun sesleriyla karışmıyor. telsiz gibi yani. Başka nerelerde faydalı acaba?

CoSTa
24-08-2020, 16:54   |  #4  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ağu 2020

İlk başta biraz karışık geldi ama kullandıkça alışıyorsun

rotk
31-08-2020, 10:33   |  #5  
rotk avatarı
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
36 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2018

oyun oynarken çok işe yarıyor discord. arkadaşlarınızla konuşarak oyun oynamak çok da eğlenceli oluyor

IsetenayI
31-08-2020, 15:18   |  #6  
IsetenayI avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 32
647 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2011

Oyun oynarken büyük bir rahatlık olarak görüyorum. Online eğitimde uzayan derslerde dicsord'a geçip devam ederdik, severiz. Kimi turnuva organizasyon toplulukları da kayıt ve turnuva gidişatını discord üzerinden yönetiyor (Mesela ESPL Turkey).

Ancak sebebini anlamadığım bir şekilde bazı laptoplarda sürekli kitleniyor. Ablam ve arkadaşına da daha rahat konuşabilmeleri ve ekran paylaşabilmeleri için discord önermiştim ama sonra pişman oldum. İkisinin de laptopu kötü değildi ancak uygulama kendi donuyor, bilgisayarı kitliyordu. Onlara yüklettiğime yükleteceğime pişman olmuştum.