Disk alanı 100 oluyor en küçük şeyde

EFSN61
07-01-2018, 00:25   |  #1  
EFSN61 avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
8 mesaj

Bilgisayarım Dell marka win10 pro core i7 4510U CPU 2.00 GHZ 4GB RAM NVİDİA 840M Ekran kartı özellikler bunlar şimdi soruna gelirsek bilgisayar yavaş açılıyor format yeni atmıştım virüs programı var yani virüs bulaşmadı diyebilirim bilgisayar açıldığında baya ağır oluyor soradan kendine geliyor ama yinede tam bir hıza kavuşamıyor görev yöneticisine bir kaç durumda fotoğraf çektim bana anormali var gibi geldi harddisk ssd değil acaba SSD alsam düzelir mi yada RAM den olabilir mi yardım edin lütfen çok kötü bir durum :(

White-Fox
07-01-2018, 00:35   |  #2  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

combofix %100 disk kullanımı bazen çözebiliyor.

EFSN61
07-01-2018, 00:39   |  #3  
OP Taze Üye
8 mesaj

Bir kaç şey denedim kardeşim ayarlarda gereksiz yada lazım olmayan uygulama hizmet yada program gibi arka planda çalışan şeyleri kapattım ama pek bişi olmadı kesin çözüm arıyorum artık hadi biri dese harddisk bozuk gidip yenisini alacam çok moralim bozuldu

White-Fox
07-01-2018, 00:59   |  #4  
White-Fox avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 155
1,104 mesaj

combofix'i denemeni öneririm , ikincisi de çok fazla format atma.Aslında hiç atmaman lazımdı.

melen
07-01-2018, 16:40   |  #5  
melen avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
3,638 mesaj

Selamlar,

Windows 10'un güncellemelerinin tam olması, bu konuda faydalı olabilecektir. Bunun haricinde, günümüzde katı hal diskleri artık geleneksel mekanik disklerden çok daha hızlı olduğundan, yükseltmek imkanınız dahilinde ise, yükseltmenizi tavsiye ederim. Bunun haricinde şunu deneyebilirsiniz:

Klavyenizdeki Windows tuşu ile R tuşuna basınız. Çıkan iletişim kutusuna services.msc yazıp, enter tuşuna basınız. Hizmetlerin arasından SuperFetch ve Arama hizmetlerini bulunuz. İki hizmeti de ayrı ayrı, üzerine sağ tıklayıp, Özellikler kısmına gelip durdurunuz. Ayrıca, başlangıçta çalışmalarını da, başlangıç tipi kısmında etkin değil seçeceğini işaretleyerek engelleyiniz.

Sonucu bildirirseniz sevinirim. Hayırlı günler dilerim.

EFSN61
07-01-2018, 17:06   |  #6  
OP Taze Üye
8 mesaj

Öncelikle yorumun için çok teşekkür ederim  dediklerini daha önceden yapmıştım hızlı getir arama özelliklerini yani çok bir etkisi de olmadı ama harddisk'i SSD yapmayı düşünüyorum merak ettiğim çok etki eder mi yada tamamen düzelir mi ? İşin kötü tarafı bilgisayar boş iken de ağır ve bir program açınca daha da ağırlaşıyor Disk kullanımı tavan yapıyor hemen çok canımı sıkıyor bilgisayar i7 işlemci var ama bu kadar kötü çalışan bilgisayar görmedim birisi akıl versin lütfen :( :(

Tolstoy
14-01-2018, 00:21   |  #7  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 5
381 mesaj

Kardeşim, İ7 işlemcili bir bilgisayarınız var. Gayet iyi, performans açısından.
Bahsettiğiniz problem bir çok nedenden kaynaklanabilir. Buradan doğru biz ne desek uzaktan gazel okumak gibi olabilir. Benim size tavsiyem,Sistemin çeşitli raporlarını alarak sorunları gören ve çözümler üreten bir site var. Size en iyi çözümü onlar üretebilir. Sitem raporları üzerinden bu işi onlar yurtdışı güvenlik sitelerde de yapıyorlar. Tavsiye ederim. Çünkü benim epey sorunumu zamanında çözmüşlerdi.