Disk Birleştiricisi Problemi....

nazif_bahar
18-01-2007, 12:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Arkadaşlar, Disk birleştiricisini çalıştırıyorum ve bir süre çok güzel çalıştıktan sonra "Bu sürücünün birleştirmesi tamamlanamadı.Disk Parçalanması raporunu görmek için tıklayın "falan şeklinde bir mesaj alıyorum.

Bu nasılbir problemdir bole Lütfen yardım edin...

İlgili arkadaşlara şimdiden çok teşekkür ederim.

cell-o
18-01-2007, 13:01   |  #2  
Yıllanmış Üye
843 mesaj

öncelikle defrag programını çalıştırmadan önce arka planda hiç bir program çalışmamalıdır.bu na dikkat edin.anti -virüs buna dahil. hepsini kapatnız.eğer yine oluyorsa harddisk birleştirilmeyen bazı sektörler olabilir.bunun için önce tam scandisk yapınız sonra defrag progmını çalıştırınız.birde tam olarak performans almak için program olarak http://www.oo-software.com/en/products/oodefrag/ buradaki programı tavsiye ederim.

kolay gelsin.

Son Düzenleme: cell-o ~ 18 Ocak 2007 13:02
viking20
18-01-2007, 13:16   |  #3  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

ayrıca cell-o arkadaşın verdiği(üçretli) programdan başka olarak CHİP DVD de tam sürüm verdiği Ashampoo WinOptimizer 2006 prog.nın da çok güzel Defrag aracı var ben arasıra kullanıyorum.

Son Düzenleme: viking20 ~ 18 Ocak 2007 13:18
nazif_bahar
18-01-2007, 13:52   |  #4  
OP Üye
55 mesaj

Arkadaşlar çok teşekkür ederim ilginize, ben bu sölediklerinizin ikisinide yaptım SCANDISK ve Extradan farklı bir Defrag programını fakat tekrar windows un orjinal disk birleştiricisini çalıştırınca yine aynı hatayı veriyor.Sizin önerinize uyup yaptığımda hiçbir sorun çıkmadı; bunun anlamı Windows un birleştiricisinin çok önemli olmadığımıdır. Bu konuda biraz kafam karıştı, hangisine güvenebiliriz? Allah korusun HDD bozuk kesim problemine gitmesin dimi...endişem bu açıkçası. saolun.

viking20
18-01-2007, 14:05   |  #5  
viking20 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 141
7,681 mesaj

Windows Disk Birleştiricisi kullanırken işlem duruyor ve 'Sürücünün içeriği değişti, yeniden başlatıyor' hata mesajı çıkıyor.
Bu durum, genellikle bir sabit diskte bir problem varsa ortaya çıkıyor. DOS
moduna geçerek scandisk.exe yazın ve [Enter] tuşuna basın. 'Scandisk' işlemi
yapılırken sabit diskinizde 'bad sector' bulunursa 'Scandisk'in bu hatalı
sector'leri işaretlemesine izin verin. 'Scandisk' işlemi bittikten sonra
Windows'u tekrar başlatın ve Disk Birleştiricisi programını tekrar
çalıştırın. Disk Birleştiricisi kullanırken herhangi başka bir programı
çalıştırırsanız bu hata mesajı yine çıkar. Bu nedenle Disk Birleştiricisi
çalıştırırken başka bir program kullanmamaya dikkat edin. Aksi taktirde Disk
Birleştiricisi durup en baştan başlayacaktır. Bu da zaman kaybetmenize neden
olacaktır. Disk Birleştiricisi kullanmaya başlamadan önce açık olan bütün
programları kapatmalısınız. Arka planda yani görünmeden çalışan antivirüs
programı gibi programları da kapatmak için [CTRL] + [ALT] + [DEL] tuşlarına
basarak Task Manager'ı çalıştırın. Explorer ve Systray dışındaki tüm
programların görevini sonlandırın ve Disk Birleştirici'yi yeniden başlatın.

nazif_bahar
03-02-2007, 01:00   |  #6  
OP Üye
55 mesaj

Viking20 bende ki problem şu:

Birleştiriciyi çalıştırıyorum (sadece C: sürücüsünde) %43 lere geliyo ve bi pencere açılıyo. orda" Bu birimdeki bazı dosyalar birleştirilemedi. Dosyaların listesi için birleştirme raporuna bakın.." gibi bi uyarı alıyorum ve birleştirme orda bitiyo. Bunu sadece C: sürücüsünde yapıyo diğerler bölümlerde ya da disklerde ole bişi  yapmıyo. Umarım daha açıklayıcı olabilmişimdir. Windowsu yeni formatlıyorum yine aynı problem ortaya çıkıyo çıldırıcam.

Ayrıca senin dediklerini de aynen yaptım hatta arka planda hiçbişi çalışmasın garantileyim diye güvenli kipte birleştirici yaptım fakat bişi fark etmedi.
Şimdiden teşekkürler...

Son Düzenleme: nazif_bahar ~ 03 Şubat 2007 01:09
Cancagir
03-02-2007, 18:57   |  #7  
Taze Üye
7 mesaj
nazif_bahar
Viking20 bende ki problem şu:

Birleştiriciyi çalıştırıyorum (sadece C: sürücüsünde) %43 lere geliyo ve bi pencere açılıyo. orda" Bu birimdeki bazı dosyalar birleştirilemedi. Dosyaların listesi için birleştirme raporuna bakın.." gibi bi uyarı alıyorum ve birleştirme orda bitiyo. Bunu sadece C: sürücüsünde yapıyo diğerler bölümlerde ya da disklerde ole bişi  yapmıyo. Umarım daha açıklayıcı olabilmişimdir. Windowsu yeni formatlıyorum yine aynı problem ortaya çıkıyo çıldırıcam.

Ayrıca senin dediklerini de aynen yaptım hatta arka planda hiçbişi çalışmasın garantileyim diye güvenli kipte birleştirici yaptım fakat bişi fark etmedi.
Şimdiden teşekkürler...

,
Bilgisayarınızı Vüris Taramasından Geçiriniz

Der Rote BaroN
04-02-2007, 00:45   |  #8  
Der Rote BaroN avatarı
Yıllanmış Üye
1,531 mesaj

Eğer sürücüde şifreli rar dosyaları varsa 'Tüm dosyalar birleştirilemedi' şeklinde mesaj almanız doğal.

nazif_bahar
10-02-2007, 01:56   |  #9  
OP Üye
55 mesaj

Arkadaşlar,
ben bu konuyu biraz Disk birleştiricisinin Yardım konularından araştırdım. Burada bi çeşit dosyadan bahsediliyo.

Diyo ki, NTFS dosya sisteminde bazı dosyalar yazmaya kapatılmadığı için windows bi kısım boşluk bırakıyor muş...
Fakat ben bu C: sürücüsünde yazmaya açık hangi dosya olabilir bi türlü anlayamadım.
Bu dosyayı bulup  onu kapatırsam disk birleştiricisi düzgün bir şekilde tamamlanacaktır diye geçiyo...

Eğer siz bu dosyayı biliyorsanız nasıl bulacağımı veya olayı anladıysanız lütfen cevap verin ...

Şimdiden teşekkürler...