Disk Birleştirme Lütfen Yardım Edin

hoperlör
25-12-2009, 13:43   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
50 mesaj

Arkadaşlar benim 2 tane diskim var biri C biri D ikisini birleştirecem önceden birleşikti şimdi formattan geldikten sonra bölünmüş olduğunu gördüm System driverinin kapasitesi 20 gb çok az diğerinin 60 gb bunları birleştirmem lazım yardım edin...Googleda araştırdım bu konuyu Bilgisayarım/Yönet/Disk Yönetiminden bende olan D sürücüsü silin ve C sürücüsüne gelip sürücüyü genişletin dior ben sürücüyü sildim ama System Driverı C ye geldiğimde sürücüyü genişlet aktif değildi yoktu daha doğrusu bende bu konuyu size danışayım dedim ne olur sorunumu çözün win7 yüklücem yeterli disk alanı yokkk!!!

AleXMeRcEr
25-12-2009, 16:39   |  #2  
Yıllanmış Üye
169 mesaj

win7 yukleyeceksen dosyalarında önemliyse yedekle önemli değilse win7 yi yüklerden disk nölümüne gelince sürücü seceneekleri gelismis bölümüne gelin ve oradaki bütün diskleri silin sonra orada win7 için ayrılmıs bir disk olusacak onun üzerine gelip yeni diyin ve hiç bir değer girmeden olustur a tıklayın ve biçimlendirin sadece 1 disk oluşturmak istiyorsanız böyle yapın. 2 disk olusturmmak istiyorsanız yine deidğimi yapın bütün diskleri sildikten sonra yeni diyin ve nekadar disk alanı uluşturmak istiyorsanız onu yazın ilk C oluşacaktır sonra tekrardan yeni diyip hiçbir değer girmeden oluştura tıklayın burada ise D oluşacaktır. İlk oluşturulan disk C oldugu için onu biçimlendirip ve yukleyin yükleme bittikten sonra D yi bilgisayarımdan biçimlendirebilirsiniz

Son Düzenleme: AleXMeRcEr ~ 25 Aralık 2009 17:09
FreeDOS
26-12-2009, 20:44   |  #3  
Üye
56 mesaj

20 GB yeter zaten