disk bölümleme

_ÇOTANAK_
07-09-2010, 19:17   |  #1  
_ÇOTANAK_ avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
132 mesaj

arkiler bn  pc aldım.

kurulmuş halde getirecekler fakat işletim sistemi almadım.Kendim kuracagım mecbur ama nasl yapacagım.Bir kaç kez başkalarının pclerine format attım ama pc'yi sıfırdan kurmadım nasıl yapacagım.tüm parçaların driver'lerini yükleyecekmiyim.disk'i nası bölcem.

Jubei76
07-09-2010, 19:33   |  #2  
Jubei76 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 6
3,579 mesaj

selam,bu tarz konuşma tarzı girişi ile cevap alabileceğini sanmıyorum bu forumda.

ProFCJ
05-10-2010, 10:45   |  #3  
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
78 mesaj

selam kardeşim şimdi format attım demişsin başkalarının pc lerine yeni aldıysan pc ni onlar driverlerini veriyorlar driver problemin yok demek buda format attığın kişilerde sürücü seçiyorsun mesela C ye atıcaksan C yi seçiyorsun orda yeni bölüm oluşturmak için C ye basman gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam orda yazıyo zaten basıyosun c ye bölümüm boyutunu MB cinsinden yazıyosun sonra enter diğer bölüme de bie kere enter de ve esc ye bas 8 mb lik bir 3. bölüm oluşucak sonra seç c yi bas formatını sonra diriverlerini ve programlarını yükle.

İyi kullanmalar umarım yardımcı olabilmişimdir.

mcafee23 ayrılmıştır
05-10-2010, 15:29   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
3,717 mesaj
Alıntı: ProFCJ  
selam kardeşim şimdi format attım demişsin başkalarının pc lerine yeni aldıysan pc ni onlar driverlerini veriyorlar driver problemin yok demek buda format attığın kişilerde sürücü seçiyorsun mesela C ye atıcaksan C yi seçiyorsun orda yeni bölüm oluşturmak için C ye basman gerekiyordu yanlış hatırlamıyorsam orda yazıyo zaten basıyosun c ye bölümüm boyutunu MB cinsinden yazıyosun sonra enter diğer bölüme de bie kere enter de ve esc ye bas 8 mb lik bir 3. bölüm oluşucak sonra seç c yi bas formatını sonra diriverlerini ve programlarını yükle.

İyi kullanmalar umarım yardımcı olabilmişimdir.

8 mb'lık bölüm xp'de görünür.Eylül 2010'da alınan bir bilgisayarın xp ile geleceğini sanmıyorum
Ayrıca Vista ve Win7'de artık herşey mause ile hallediliyor

şafak89
05-10-2010, 17:48   |  #5  
şafak89 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 7
2,522 mesaj

bide win7 yüklersen driverları otomatik olarak yüklenir eksikleride netten güncellemelerin yanında geliyor :)