Disk Boot Failure !!

crown
11-02-2007, 19:42   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

kisa bir sureye kadar bilgisayarimda windows 2000 kullaniyordum. Windows Xp ye gectikten sonra format attigim icin driverlari tekrar yuklemeye basladim fakat Asus marka A7V8X-ME SE model anakartimin driver cdsini bulamadim ve asus'un internet sitesinden anakartin uzerinde onboard olan tum kartlarin driverlarini ayri ayri indirdim. daha sonra bu driverleri kurarken
Phoenix Award BIOS flash tool
adli setup dosyası kurulumu sırasında windows aniden kendini yeniden baslatti. Bu windows acilisindan itibaren artik ne zaman bilgisayari acsam windows bana
"Disk Boot Failure, Insert System Disk And Press ENTER"
hatasini veriyor ve her acilista windows yukleme cdsini takmak zorunda kaliyorum. Sorunun nasil giderilebilecegi hakkinda bir fikri olan varsa ve yardimci olabilirse sevinirim.
not1: bu olaydan sonra bir kere daha format attim driverlar bu sefer sorunsuz yuklendi ama sorun devam ediyor.
not2: bios acilisinda boot seceneklerinden (siralamasindan) cdrom'u kaldirip hdd'ye filan dagitsam da yine de system disk istemeye devam ediyor.
not3: asus'un indirilecekler listesindeki driverlarin yaninda "A7SE1006.bin" adli bir dosya da var.bu dosyayi ne yapacagimi bilemedim. internet sitesindeki onunla ilgili aciklama da soyle:

A7V8X-MX SE BIOS1006 Please do not use EZflash to update BIOS
Support new CPUs. Please refer to our website at: http://www.asus.com.tw/support/cpusupport/cpusupport.aspx
Fix screen has flicker issue when run windows media player with *.dat file

iyi gunler!

beltan
11-02-2007, 19:59   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
57 mesaj

bios Setup ana menüdeki default bios load ı kullanmanı yada bilgisayarın kasasını açıp içindeki cmos jumperini resetlemesi için çıkarıp takmanı tavsiye edebilirim umarın sorunun düzelir

Yanlızca mantık yürütüyorum fakat yinede senin durumunda olsam denemeye değer derdim .