Disk Okuma HATASI ?

ahmetsen7
08-08-2010, 19:39   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
334 mesaj

çok zor bir durumla karşı karşıya kaldım arkdaşlar disk okuma hatası veriyor bilgisyar sol üstte  bir çizgi yanıp söner ya işte tam ora gelirken siyah ekranda disk okuma htası yazıyor ve  yeniden başlatmak için CTRL ALT  DELETe yapın diyor bende yapıyorum gen aynı  biostan baktım hard disk gorunoyor hard dskte sorun olduğunu sanmıyorum yeni aldım bundan önce bi tane almıştım o sorunlu çıktı gittim ve değiştirdim başka yeni bir modelle 1 ay oldu sonra buda boyle hatalar vermeye başlatı hard diski tarama şansım yok çünkü açılmıyor başka bir bilgisayar bulma şansımda yok bunu laptoptan yazıyorum fotmar atmak istemiyorum çünkü gerekli bilgilerim var ONAr: onarmayı denediğimde ise  disk onarma yükleniyor dedeikten sonra hard disk boyutu yazıyor ve inceleniyor yazıyor orda duruyor saatlerce bekledim o ekran gidipte MS DOS ekranı gelmedi gelse CHKDSK /R   yazacam  ama o ekran da gelmiyor işletim sistemim XP  
son çare kablo değiştirmek olur heralde çünkü bir kaç hard diskten bu hatayı aldım

ahmetsen7
08-08-2010, 19:41   |  #2  
OP Yıllanmış Üye
334 mesaj

arkadaşllar  çevrim dışı gözüksemde bütün yorumlara bakacağım ve konum günceldir ç.dışı diye yorumlarınıza bakmayacak değilim yardımlarınızı esirgemeyim İNANIN bütün yorumları okuyacağım<

Tuğsan
08-08-2010, 20:04   |  #3  
Tuğsan avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
879 mesaj

KAblo ve portu degistirmek gibi fiziksel kontrollerden baska sansin yok gibi.

Kadir190
08-08-2010, 20:34   |  #4  
Yıllanmış Üye
283 mesaj

Sabit diskini başka bi bilgisayara bağlıyıp ordan bilgilerini yedekleyebilirsin(not: böle birşey oluyormu bilmiyorum:D)

ahmetsen7
08-08-2010, 21:22   |  #5  
OP Yıllanmış Üye
334 mesaj

öyle bir şey oluyorda iyide ben sana demişimki oyle bir imkanım yok