Dizüstü alacam ama hiçbir bilgim yok

yok_artık
02-02-2009, 00:30   |  #1  
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
184 mesaj

Arkadaşlar bir dizüstü pc alacam ama hnagi işlemci iyi gider hangi ram iyi gider toplama olurmu olmazmı bilgim yok.Zaten öle aman aman bişey olmuyacak oyun oynamıcam. pc de film izliyecem mp3 dinliyecem int de gezinecem vs. Ama hiç kasmıyacak, hızlı ve uzun süre dayanacak bişey olması lazım önerilerinzi bekliyorum.

bütçe 2 milyar

ayrıca pc ciks olursa iyi olur görünüşüde önemli :D

Son Düzenleme: yok_artık ~ 02 Şubat 2009 00:36
Fallon
02-02-2009, 00:43   |  #2  
Yeni Üye
27 mesaj

arkadaşım bende asus m51se var. cok ta memnunum. özelliklerine bak istersen.oyun oynamıyacam demişsin . ekran kartı 64 bitleri oynatmaz ama diğerlerinde yolda kalmazsın.fiyatı da 2.100 civarı bu da linki http://www.sibermarket.com.tr/urun.php?ID=2670.

Halloven
02-02-2009, 12:00   |  #3  
Yeni Üye
34 mesaj

bende bu makineyi kullanıyorum alalı 1 hafta oldu ve süper ayrıca Vaio...

Fatih_ARMAĞAN
02-02-2009, 12:08   |  #4  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
2,804 mesaj
yok_artık
Arkadaşlar bir dizüstü pc alacam ama hnagi işlemci iyi gider hangi ram iyi gider toplama olurmu olmazmı bilgim yok.Zaten öle aman aman bişey olmuyacak oyun oynamıcam. pc de film izliyecem mp3 dinliyecem int de gezinecem vs. Ama hiç kasmıyacak, hızlı ve uzun süre dayanacak bişey olması lazım önerilerinzi bekliyorum.

bütçe 2 milyar

ayrıca pc ciks olursa iyi olur görünüşüde önemli :

model vermekten ziyada şöyle bir yönlendirme yapmaya çalışayım.

bana göre en düşük kriter olarak
(intel serisi işlemci olarak)

En az 2gb ram tercih etmelisin.
Centrino 2 olmasına dikkat etmelisin.
2.0 ghz den alt modelleri pek önermiyorum.
yani 2.00 ghz üstü bir model olsun.

oyun oynamiycağın için harici ekran kartı olmasının pek bir önemi yok. onboard ekran kartı olabilir.

200-250 gb disk kapasitesi gayet yeterli olur.

15.4 ekran olmasına dikkat edebilirsin.
film seyrediceğin için Full HD destekli olmasına ve HDMI çıkış olmasına önem vermelisin. ilerde plazma ve lcd ye bağlantı yaparak HD filmleri yüksek kalitede izlemek açısından.

genel olarak önerebileceğim bunlar.

Fiyat/performans olarakda Asus modellerini önerebilirim.

Son Düzenleme: Fatih_ARMAĞAN ~ 02 Şubat 2009 12:09
Banned
02-02-2009, 12:33   |  #5  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
934 mesaj
sakarboy

oyun oynamiycağın için harici ekran kartı olmasının pek bir önemi yok. onboard ekran kartı olabilir.

film seyrediceğin için Full HD destekli olmasına ve HDMI çıkış olmasına önem vermelisin. ilerde plazma ve lcd ye bağlantı yaparak HD filmleri yüksek kalitede izlemek açısından.

sakarboyun söylediklerine katılmakla beraber nacizane tavsiyem ekran kartına dikkat et illaki lazım olur iyi bir ekran kartı ve alırken en azından 8600 veya 9600 ekran kartı veya 3650 ati bir ekran kartı olmasına dikkat et.
ayrıca işlemcini seçerken şuna dikkat etmeni tavsiye ederim notebook unu çoğunlukla dışarıda pil ile kullanacaksan p serisi bir işlemci al yok ben prize takılı kullanırım diyorsan t serisi bir işlemciyi öneririm
bide bütcen yeterliyse blueray bir okuyucu alırsan ileride film seyretmekte problem yaşamazsın
işim icabı çok sayıda notebook kullanıyorum ama evimde asus var bende asusu tavsiye ederim

Fallon
02-02-2009, 12:49   |  #6  
Yeni Üye
27 mesaj
sakarboy

Evet katılıyorum.Sana verdiğim linke bakarsan bu özelliklerin hepsi bilgisayarda mevcut.Asus fiyat / performansta ve yetkili serviste en iyisi.o yüzden asus almalısın diye düşünüyorum.

Kromosomme
02-02-2009, 14:57   |  #7  
Yıllanmış Üye
102 mesaj

Arkadaşım eğer çoğunluğunu evde kullanıcaksan yani fazla yanında geztirmiceksen masaüstü pc gibisi yok yok ben sürekli pcyle gezicem diyosan orası ayrı laptop problemleri başlıca şunlar ; 1.si çabuk ısınıyorlar  2.si ekranları çok hassas  3.sü normal masaüstü pc den çok daha hızlı yavaşlıyorlar masasüstü pc 1 yılda yavaşlıyosa laptop 2 ayda ben verip aldım HP Pavilon Dv5 2.000 ytl ye ve gerçekcen pişmanım...

Fallon
02-02-2009, 17:52   |  #8  
Yeni Üye
27 mesaj
Kromosomme
Arkadaşım eğer çoğunluğunu evde kullanıcaksan yani fazla yanında geztirmiceksen masaüstü pc gibisi yok yok ben sürekli pcyle gezicem diyosan orası ayrı laptop problemleri başlıca şunlar ; 1.si çabuk ısınıyorlar  2.si ekranları çok hassas  3.sü normal masaüstü pc den çok daha hızlı yavaşlıyorlar masasüstü pc 1 yılda yavaşlıyosa laptop 2 ayda ben verip aldım HP Pavilon Dv5 2.000 ytl ye ve gerçekcen pişmanım...
Arkadaşım, daha hızlı yavaşlaması kullanıcıdan kaynaklanan bir sorundur.Bunun laptoplarla ilgisi yoktur.Çabuk ısınıyorlar demişsin.Bu da kullanıcı ile ilgilidir.Eğer yatak , kanepe gibi yumuşak zeminlerde kullanırsan fanların kapanır ve birgün çalışmaz hale gelir.Bütçen 2 milyarsa asus m51se kullanmalısınBeğendim

yok_artık
02-02-2009, 18:27   |  #9  
OP Yıllanmış Üye
184 mesaj

Arkadaşlar bu makineyi üniversitede kullanıcam oyun oynamıcam dedimde belki arada agof felan oynarım bnm için onmeli olan görüntüsü güzel olsun :D hızlı olsun kasmasın pc nin kasmasını hiç sevmem.öneriler için saolsun