Dizüstü bilgisayar açılmıyor.

HPQ-User
07-01-2009, 21:28   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

Raydi sormuş:
Selam arkadaşlar. Benim HP laptobum var. 2006 yazında almıştım. Daha çok iş amaçlı kullanıyorum. Arada sırada da düşük çaplı oyunlar oynuyorum. Birkaç gün önce Half-Life 2'yi yükledim oynamak için. Oyunu gayet akıcı bir şekilde herşey en yüksek ayarda (AA 8xi AF 16x, 1024x768 çözünürlük) oynayabiliyorum. Fakat 2. bölümün ortasındayken bilgisayar birden kapandı kendiliğinden. Güç düğmesine bastığımda açılmadı. Sonra prizten çıkardım (evde olduğum zaman bilgisayarımın bataryasını çıkarıp prize bağlayarak açıyorum. bir yerden duyduğum kadarıyla bataryanın ömrünü kısaltıyormuş). Güç düğmesine bastığımda açılmadı. Prizi çıkardım ve bir süre bekledim. Ardından fişi prize tekrar taktım ve bilgisayarımın güç düğmesine bastım. Fakat bilgisayar hiçbir şekilde açılmıyor. Güç düğmesindeki ışık sürekli yanıp sönüyor. Ne ekrana birşey geliyor, ne de başka birşey oluyor. Bataryayı takıp denedim, güç düğmesine bastığımda gene ışık yanıp sönüyor, ama birşey olmuyor. Yani bilgisayar açılmıyor. Lütfen yardımlarınızı bekliyorum. Sürekli olarak bilgisayarın yedeğini aldığım için içindekiler önemli değil. Bir çözümü varsa yardımcı olursanız sevinirim. Yeni bir laptop almak istemiyorum (en azından şimdilik :) . Şimdiden yardımcı olan herkese teşekkür ederim.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
İşlemci: Intel Pentium D @1.72 GHz x 2
Bellek: 1 GB DDR2 RAM
Ekran Kartı: Geforce Go 7400 (512 MB)
Harddisk: 160 GB

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; tr; rv:1.9.0.5) Gecko/2008120122 Firefox/3.0.5

raydi
07-01-2009, 21:50   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

Yardım edin lütfen.

AnchryA
07-01-2009, 22:27   |  #3  
AnchryA avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
734 mesaj

Masaüstü bilgisayarladan   farklı  sayılmaz   laptop'lar..

Masa üstü   bir bilgisayarda   Enerji  problemlerinin başlıca sebebi  ,   Power supply  ' den kaynaklanır..       Dizüstündede    durum  pek farklı değildir. ( Batarya tamamen bitmiş olsa dahi  şebeke elektriği'yle   çalışması gerekir.. )

Batarya  takmanız   birşey değiştirmez  sonuçta  enerji  power supply  ünitesinden    bilgisayardaki donanımlara  dağılır..   Bilgisayarınızı   bir HP  teknik servisine  götürmelisiniz. ( Power   arızası var  demeniz    , işinizi kolaylaştıracaktır )