dizüstü bilgisayar şarz cihazı

HPQ-User
25-10-2008, 00:56   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

oski714 sormuş:
dizüstü bilgisayarımın orjinal şarz cihazı arızalınınca orjinal olmayan yenisini aldım fakat bilgisayar aşırı ısınma yapıyor çoğu zaman tam ekran oyunlar veya videolar çalıştırdığım zaman kapanıyor.en fazla 10-20 dakika çalışabiliyor. acaba orjinal olmayan şarz cihazından olabilir mi? çalışmalarımda hiç bir sorun yok sadece tam ekran çalışan oyunlarda ve videolarda yapıyor  daha önceleri böyle bir sorun yoktu aynı oyunları daha öncede oynuyordum.birkaç defa başka sorunlar için servise gitti. acaba bu gidişlerinde birkaçparçası mı değişti ve uyum sorunu çıkıyor bilmiyorum.ama birdaha göndermek istemiyorum çünkü gönderdiğim bilgisayar bir aydan önce gelmiyor. yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
packard bell easynote
harddisk 80 gb
rem 512
ekran kartı ati 258+258(remden)
dvd-rw
ekran 15.4 inc

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 2.0.50727)

Blacksmith
25-10-2008, 01:01   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

tam ekran uygulama ve oyunlar ıle videolar ekran kartını ve islemcıyı en cok kullanan uygulamalardır bu yuzden problemın ısıdan kaynaklı kapanmaya benzıyor..uzun suredır kullanıyorsan ıslemcı fanı aısırı tozdan yavas calısıyor yada bozulmus olabılır..tavsiyem pc wizard 2008 programını ındirip sıteme kurup ısı degerlerıını kontrol etmen.programı actıgında sol tarafta araba gostergesi gibi gozuken sımgedır butun sıcaklıkları gosterır..