dizüstü de youn oynanmaz mı?

aylak17
17-10-2007, 14:52   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
34 mesaj

bazı oyunlatı ağır çekimde oynuyorum. mesela prince of persi th ethrones. sistem gereksinimleri yeterli hatta yüksek gözüktüğü halde. acaba sorun nerede. ram yetersiz kalıyo olabilir mi, yani normalde yarısı dolu, oyun sırasındea da ekran kartı dolduruyo olablir mi? ekran kartının bu rami kullanma özelliğini biostan kapatabilirmiyim? ya da başka bi öneriniz  ve bilginiz var mı neden ağır çekim ( ağır çekimden kastım aynı filmelerdeki gibi işte )? çözünürlüğü falan değiştirmek etkilemedi.ya da dizüstünde oyun oymnamaktan vaz mı geçeyim? herneyse cevaplarnınzı bekliyorum.sistemim
intel core 2 duo T7300 2.0 ghz işlemci, 1 gb ram, nvdia geforce 8400mgs(512mb artıtılmış),vista home preimum.

kocerc
25-10-2007, 20:44   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj

ya bende  aynı sorunla karsı karsıyayım fıfa2006 bıle slow motıon neden anlamadım senın bılgısayarın markası neydı
acaba

emiryilmaz
27-10-2007, 12:26   |  #3  
Yeni Üye
20 mesaj

dizustleriniz onboard tan calıstıgı için agır calısır. yada onboard yoksa bile directx destegi olmadıgı içinde olabilir. ekran kartı asıl calıstıran directx tir...

Aras Yurtman
27-10-2007, 17:32   |  #4  
Aras Yurtman avatarı
Yıllanmış Üye
571 mesaj
emiryilmaz
dizustleriniz onboard tan calıstıgı için agır calısır. yada onboard yoksa bile directx destegi olmadıgı içinde olabilir. ekran kartı asıl calıstıran directx tir...
Tamamen yanlış bir yanıt...

aylak17'nin dizüstü bilgisayarındaki ekran kartı (nVidia GeForce 8400) onboard (tümleşik) değildir. Ayrıca tümleşik olsun veya olmasın, tüm ekran kartları DirectX'i çalıştırır.

aylak17, Vista kullandığın için (ve ekran kartı da RAM'i kullandığı için) RAM'in yetersiz geliyor olabilir. Bence RAM'ini 2 GB yapman iyi olur. Ekran kartın (her ne kadar yeni seriden ve DX10 uyumlu bir model olsa da) 8000 serisinin en düşük modeli ve güncel oyunları tam detaylarda akıcı çalıştırabilecek kadar çok performanslı değil. Oyunları, çözünürlüğü ve oyun ayarlarından görüntü detaylarını azaltarak akıcı bir şekilde çalıştırabilirsin.

Ayrıca ekran kartının son sürücülerini (laptop olduğu için üreticinin web sitesinden) indirmeyi ve ekran kartı ayarlarında kalite yerine performansı seçmeyi de deneyebilirsin.

theironman
29-10-2007, 01:43   |  #5  
theironman avatarı
Genel Denetmen
Teşekkür Sayısı: 63
8,347 mesaj

özelliklerini biraz kıs; yani high değil de medium ya da low olsun grafik ayarları ve sekmeleri.

onurcakir1903
29-10-2007, 11:31   |  #6  
Yıllanmış Üye
340 mesaj

http://forum.pclabs.gen.tr/index.php?showtopic=89931

chaosmaker
29-10-2007, 22:50   |  #7  
Yıllanmış Üye
250 mesaj

3milyarın varsa babalar gbi oynanır!
alırsın monster notebookunu babalar gibi oynarsın

adamlar siz oyun oynayın diy daha ne yapsın???
ben müdavimleriyim sülale boyu oradan aldırdım tüm pcleri
bugüne kadar heralde en az 50 tane notebook almışımdır..
süper fiyatlara satıyorlar üzerine 500ytl kaar koyup sular seller gbi satabiliyorsunuz..

sinanyc
10-04-2008, 02:55   |  #8  
Üye
59 mesaj

Ağlıyorbazen ben dede böyle sorunlar oluyordu ben sattım  masa üstü aldım
problemine gelince bazı pcler  yani vista diretix 9 la çalışmıyor  illada dx10  kuracaksın ve ayrıca

bazı oyunlarda dx10 çalışmıyor dx dokuzla çalışıyor ben bunu çok araştırdım ama iki bilgisayarda farklı karlaştırdığımda   vista  dx10 Beğendimiyi   xpsp2ise dx9Beğendim
ama tersini yapınca  ne xp  nede vista çalışmıyo bırak oyunu oynamayı  kurulumu bile eziyet veriyo

sana tavsiyem oyun  pc si kuracak san ona göre malzeme al  yoksa makinen çöpe gider anlaa bilmmi