Dizüstü güç tuşu bozuldu.

hawk00rock
24-06-2015, 13:25   |  #1  
hawk00rock avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

Selamlar... Arkadaşlar benim H Pavilion dv6000 dizüstünün fanını temizlemek için içini açtım, kapadım. En başta hiç sorun yoktu güç (power) tuşunda ama daha öncesinde daha çok hassastı yani artık biraz bastırmak gerekiyordu açılması için. Baktım wireless çalışmıyor tekrar açtım wireless tuşunda (kaydırmalı) temassızlık vardı yaptım bu sefer power tuşu çalışmadı. Bende cımbızla power tuşunun kablosunun gittiği girişle çalıştırdım. Normalde güç tuşuna basınca ledde çalışırdı bu sefer ledde çalışmadı. Hapörlörde çalışmıyor ama bilgisayar görüyor hapörlörü. Sizce sorun ne? Power tuşuna giden güç bağlantısının kablosumu kesildi nedir sorun anlayamadım. Bu tuşu tamir edemesem bile başka bir tuş bulabilirmiyim çalışan? Ayrıca dizüstü aşırı ısınıyor soğutucu almanın yanında yapabileceklerim neler? Şimdiden teşekkürler.

Son Düzenleme: hawk00rock ~ 24 Haziran 2015 16:36 Neden: Eksik açıklama.
Lumpensakin
24-06-2015, 17:23   |  #2  
Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 4
27 mesaj

Bazı parçalar yerinden kaymış ya da hasar görmüştür muhtemelen, servise götürmeye kalksanız dv6000 zaten eski bir cihaz sizden onun fiyatı kadar tamir ücreti isterler, internetten söküm videolarını izleyerek tekrar bir açın ve her şeyi yerli yerine oturtmayı deneyerek bir uğraşın dikkatlice isterseniz.